Opis stanowiska w zakresie prawa papierów wartościowych

Po kryzysie finansowym z 2009 roku, skandalu inwestycyjnym i innych przestępstwach umysłowych, prawo papierów wartościowych stało się specjalizacją szczególnie interesującą wielu prawników.

Historia prawa papierów wartościowych

Prawo papierów wartościowych początkowo rozwinęło się w odpowiedzi na kolejny kryzys finansowy — znacznie większą katastrofę, jaką było załamanie rynku w 1929 r. W ramach Nowego Ładu Franklina Delano Roosevelta Kongres uchwalił ustawę o papierach wartościowych z 1933 r., a także ustawę o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r., która stworzyła Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Przed ustawami z 1933 i 1934 r. papiery wartościowe podlegały prawu stanowemu w ramach tak zwanych „przepisów błękitnego nieba”. Te przepisy stanowe nadal obowiązują w pewnych sytuacjach, w których bezpieczeństwo pozostaje wyłączone z przepisów federalnych prawa.

Obowiązki w pracy

Prawnicy papierów wartościowych reprezentują klientów w zakresie akcji, funduszy inwestycyjnych, obligacji i innych instrumentów finansowych. Ta praca jest zasadniczo podzielona na trzy szerokie obszary - praktykę transakcyjną, praktykę regulacyjną i

spór.

Transakcje

Praca transakcyjna obejmuje zarządzanie technicznymi aspektami prawnymi pierwszych ofert publicznych, ofert wtórnych, fuzji i przejęć oraz prywatnej sprzedaży papierów wartościowych. Emisje akcji lub innych papierów wartościowych są wykorzystywane do finansowania biznesu na całym świecie. Adwokaci transakcyjni ułatwiają te operacje w imieniu swoich klientów, od dużych korporacji po inwestorów indywidualnych. Prawnicy papierów wartościowych często ściśle współpracują specjaliści podatkowi w strukturyzowaniu tych transakcji.

Przepisy prawne

Podczas gdy adwokaci zajmujący się transakcjami rozkoszują się chwałą „umowy”, regulacyjny aspekt praktyki utrzymuje integralność transakcji. W swej istocie ustawa z 1933 r. zapewnia ujawnianie ważnych informacji finansowych. Adwokaci specjalizujący się w pracach regulacyjnych umożliwiają spółkom i niektórym osobom ujawnienie odpowiednich informacji w odpowiednim czasie.

Przepisy te są egzekwowane nie tylko przez SEC, ale także przez inne agencje regulacyjne, w tym Urząd ds Comptroller of the Currency, National Association of Securities Dealers, New York Stock Exchange i NASDAQ. Adwokaci papierów wartościowych często polegają na asystentów prawnych pomoc w złożeniu obszernej dokumentacji związanej z pracami regulacyjnymi.

Spór

Jeśli firmy naruszają przepisy, prawnicy zajmujący się papierami wartościowymi stają się wówczas głównymi graczami. Adwokaci papierów wartościowych pracują w obu cywilny i karnych, ponieważ prowadzą procesy cywilne, a także cywilne lub karne działania egzekucyjne. Na przykład prawnicy papierów wartościowych mogą reprezentować akcjonariuszy korporacji w pozwie przeciwko oszustwom dotyczącym papierów wartościowych urzędników i dyrektorów korporacji lub mogą pomagać klientom w sprawach związanych z naruszeniem SEC przepisy prawne.

Wykształcenie i umiejętności

A wykształcenie prawnicze jest oczywiście niezbędny, aby zostać pełnomocnikiem ds. papierów wartościowych. Chociaż wymagany jest stopień doktora nauk prawnych, doświadczenie w finansach lub rachunkowości jest również kluczowe w rozwoju pełnomocnika ds. papierów wartościowych. Oprócz posiadania doskonałych umiejętności pisania, prawnicy papierów wartościowych muszą być w stanie czytać i rozumieć dane finansowe.

Rodzaje leasingu w nieruchomościach komercyjnych

Dobre dopasowanie wynajmującego do najemcy w przypadku nieruchomości komercyjnych wymaga umowy najmu przynoszącej korzyści obu stronom. Właściciele potrzebują dochodu z czynszu i muszą kontrolować koszty, aby zapewnić sobie zysk. Lokatorzy chcą j...

Czytaj więcej

10 zabawnych alternatyw dla tradycyjnej imprezy biurowej

Według coroczna ankieta 2018 przeprowadzona przez Challenger, Grey & Christmas Inc., 65% pracodawców planowało zorganizować imprezę świąteczną dla pracowników. To najniższa liczba od 2009 roku, kiedy to 62% firm planowało organizowanie biurow...

Czytaj więcej

Małe biuro Biuro domowe

Definicja: SOHO to skrót od Small Office Home Office, termin używany do odróżnienia małych firm od średnich i dużych firm. Technicznie firmy SOHO zatrudniają od zera do dziesięciu pracowników, chociaż wiele z nich to sklepy jednoosobowe. (Zobacz ...