10 zawodów technicznych, które nie wymagają kodowania

click fraud protection

Jeśli szukasz zaangażowania w dynamicznie rozwijającą się scenę technologiczną, ale nie wiesz, jak kodować, dziesiątki możliwości zawodowe w technologii nie wymagają żadnych umiejętności kodowania.

Dowiedz się o 10 lukratywnych karierach w technologii, wraz z ich średnimi krajowymi wynagrodzeniami, według PayScale, od 2019 r.

Projektant interfejsu użytkownika

Pomysły na rysowanie Jennifer.Juhan Sonin//Flickr.com

Jest to podobne do UX, ale projekt interfejsu użytkownika (UI) kładzie większy nacisk na projekt interfejsu.

Projektanci interfejsów użytkownika ustalają wygląd i sposób działania interfejsu oprogramowania. Projektanci interfejsu użytkownika często są odpowiedzialni za:

  • Projekt wizualny na każdym etapie, od burzy mózgów po inżynierię.
  • Przejrzyste przekazywanie pomysłów i instrukcji użytkownikom za pomocą dobrze zaprojektowanych makiet, scenorysów, przepływów użytkowników i map witryn.
  • Uczynienie interfejsu spójną całością poprzez celowe zaprojektowanie każdego elementu witryny lub aplikacji internetowej tak, aby wszystkie ze sobą współpracowały.

Średnia krajowa pensja projektantów interfejsu użytkownika: $61,308.

Projektant User Experience

Projektanci doświadczeń użytkownika (UX) tworzą produkty z myślą o użytkowniku końcowym. Ich głównym celem jest zwiększenie zadowolenia użytkowników.

Dziedzina UX jest bardzo zróżnicowana. Niektórzy UXers skupiają się wyłącznie na badaniach użytkowników, podczas gdy inni mogą być bardziej zaangażowani w prototypowanie produktów.

Kilka kluczowych obowiązków obejmuje:

  • Badania użytkowników: zrozumienie użytkowników poprzez wywiady lub inne metody, takie jak sortowanie kart.
  • Architektura informacji: znajomość najskuteczniejszych sposobów strukturyzowania treści w witrynie lub aplikacji.
  • Projekt oparty na danych: dokonywanie wyborów projektowych na podstawie analizy danych.
  • Tworzenie szkieletu i prototypowanie: budowanie testowych wersji stron/aplikacji internetowych.

Średnia krajowa pensja projektantów UX: $72,780.

Tester jakości oprogramowania

Testerzy jakości oprogramowania (SQT) sprawdzają jakość oprogramowania przed jego publicznym uruchomieniem, aby upewnić się, że działa ono prawidłowo.

Dziedzina jest powiązana, ale oddzielona od, zapewnienie jakości (QA).

SQT przeprowadzają różne testy funkcjonalne, testy warunków skrajnych i skalowalności w wielu scenariuszach klientów, starając się „złamać” oprogramowanie w celu wyeliminowania błędów i poprawy jakości finału produkt.

Średnia krajowa pensja testerów jakości oprogramowania: $53,646.

Specjalista ds. optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO), choć często klasyfikowana pod parasolem marketingowym, charakteryzuje się technicznymi aspektami własne — w szczególności zajmowanie się rosnącymi rankingami w wyszukiwarkach, których algorytmy są nieustannie optymalizowane pod kątem aktualności znaczenie.

Specjaliści SEO współpracują z programistami i projektantami stron internetowych, aby zapewnić wdrażanie najlepszych praktyk SEO w całej witrynie/aplikacji internetowej.

Inne typowe obowiązki specjalistów SEO obejmują:

  • Badanie słów kluczowych.
  • Współpraca z zespołami ds. treści w celu kierowania SEO w tworzeniu treści.
  • Optymalizacja tekstu na stronach w celu poprawy rankingu w wyszukiwarkach.
  • Śledzenie, raportowanie i analizowanie statystyk witryn i kampanii PPC.

Średnia krajowa pensja specjalistów SEO: $40,750.

Analityk danych

Stanowiska analityki danych są idealne dla osób, które mają powinowactwo do analizy zbiorów danych, dostrzegania trendów i siły w przekazywaniu wyników w kategoriach laika.

Silne umiejętności matematyczne i analityczne są kluczowe dla roli, jaką odgrywają analitycy danych, zwłaszcza znajomość statystyki — gromadzenie i organizowanie dużych zbiorów danych ma kluczowe znaczenie dla opisu stanowiska. Ponadto niektóre firmy mogą wymagać wymiernej wiedzy programistycznej.

Średnia krajowa pensja analityków danych: $52,981.

Specjalista analityki internetowej

Analityka internetowa dotyczy SEO i marketingu cyfrowego. Specjaliści koncentrują się na pomiarze ruchu w witrynie, wyznaczaniu celów dla elementów witryny, wizualizacji doświadczeń użytkowników za pomocą Google Analytics oraz monitorowaniu zmian w witrynie za pomocą testów A/B.

Specjaliści ds. analiz internetowych zazwyczaj pracują za pośrednictwem agencji reprezentujących wielu klientów, więc spodziewaj się, że będą obsługiwać więcej niż jedną witrynę, w zależności od wielkości agencji i przepływu pracy.

Średnia krajowa pensja specjalisty ds. analityki internetowej: $62,464.

Sprzedaż oprogramowania dla przedsiębiorstw

Sprzedaż oprogramowania dla przedsiębiorstw może być bardzo lukratywnym polem dla właściwej osoby. Jak w przypadku każdej pracy w sprzedaży, wyjątkowe wyniki są zazwyczaj nagradzane prowizjami i premiami, dzięki czemu najlepsi pracownicy największych światowych firm zarabiają 400 000 USD rocznie.

Sprzedaż oprogramowania jako usługi, częściej znana jako „sprzedaż SaaS”, działa głównie jako usługa B2B (business-to-business).

Jednak, podobnie jak w przypadku wielu ról sprzedażowych, wysoka nagroda wiąże się z dużym ryzykiem. Kwoty, negocjacje o wysoką stawkę pod presją i długie podróże często odbijają się na życiu rodzinnym, dlatego ważne jest, aby od samego początku wiedzieć, w co się pakujesz.

Średnia krajowa pensja za sprzedaż oprogramowania dla przedsiębiorstw: $72,325.

Haker wzrostu

Hakerzy wzrostu, znani również jako specjaliści od pozyskiwania użytkowników, również wchodzą w szerszy zakres marketingu.

Hakerzy wzrostu, powszechnie zatrudniani przez startupy, łączą marketing, technologię i rozwój biznesu z laserowym naciskiem na pozyskiwanie użytkowników. Opracowują i wdrażają strategie wdrażania, intensywnie eksperymentują, mierzą wyniki i w razie potrzeby modyfikują – a nawet odrzucają – plany w oparciu o reakcję i zaangażowanie konsumentów. Taka rola wymaga elastyczności i zwinności procesu, aby pomyślnie ją wykonać.

Średnia krajowa pensja dla hakerów wzrostu: $74,369.

Specjalista wsparcia technicznego

Niektóre rodzaje zadań wsparcia technicznego wymagają dyplomu, jeśli rodzaj wsparcia, którego udzielasz, jest wysoce techniczny; dla innych stopień nie jest problemem.

Być może największą korzyścią dla wielu osób w tej dziedzinie jest elastyczność. Wiele firm zajmujących się wsparciem technicznym pozwala na elastyczne planowanie, pracę z domu lub jakąś hybrydę. Tak długo, jak jesteś w stanie nawiązać kontakt z klientami i pomóc im w rozwiązywaniu problemów technologicznych, nie zawsze ma znaczenie, czy jesteś w kabinie, czy na sofie.

Na tym stanowisku niezbędna jest solidna znajomość szerokiej gamy produktów i zagadnień technicznych w połączeniu z silnymi umiejętnościami komunikacyjnymi.

Średnia krajowa pensja dla specjalistów wsparcia technicznego: $40,335.

rekruter techniczny

Rekruterzy techniczni często pełnią rolę strażników między głównymi organizacjami a pracownikami technicznymi, takimi jak programiści i programiści. Chociaż nie wykonują praktycznych zadań związanych z technologią lub kodowaniem, podstawowe zrozumienie większej techniki krajobraz jest niezwykle ważny dla zdobycia doświadczenia potrzebnego do pełnienia wysoce wyspecjalizowanych ról, do których zostali zatrudnieni wypełnić.

Doskonałe umiejętności komunikacyjne są kluczowe dla rekrutera technicznego. Doświadczenie w pracy w obszarach technologicznych jest dodatkowym atutem, podobnie jak dojrzała i pewna siebie osobowość.

Średnia krajowa pensja rekruterów technicznych: $45,064.

Porady podatkowe dla niezależnych profesjonalistów

Freelancerzy mają pełną kontrolę nad swoją sytuacją podatkową, większą niż ci, którzy pracują jako pracownicy. Ale niezależność może mieć swoją cenę. Freelancerzy mają większe obciążenia podatkowe i mają więcej obowiązków związanych z prowadzenie...

Czytaj więcej

Jak założyć restaurację Food Truck Business

Biznes z mobilnym food truckiem to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży w istniejącej restauracji lub włamanie się do branży spożywczej. Podczas gdy food trucki tradycyjnie kojarzone były z prostymi potrawami, takimi jak kanapki, hot dogi czy ...

Przeszukaj odpowiednie strony z ofertami pracy

Przy prawidłowym użyciu wyszukiwarki ofert pracy i tablice ofert pracy mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zamiast tracić czas na przeszukiwanie gazet, firmowych stron internetowych i innych tradycyjnych ofert pracy, wyszukiwarka ofert pracy może zr...