Urzędnik prawny Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Urzędnicy (nie mylić z zastępcy sekretarza sądu) pomagać sędziowie w podejmowaniu świadomych decyzji prawnych. Wbrew nazwie stanowiska, urzędnicy prawni wykonują bardzo niewiele obowiązków urzędniczych. Czasami są wysoko wykwalifikowani prawnicy którzy służą na jednym z najbardziej prestiżowych i poszukiwanych stanowisk w branży prawniczej, ale częściej są świeżo po studiach prawniczych po ukończeniu studiów z najlepszymi wynikami w swojej klasie. Może to zależeć od zwyczajów państwowych i dworskich.

Większość urzędników sądowych odbywa staż trwający od jednego do dwóch lat z sędzia po ukończeniu studiów prawniczych. Niektórzy sędziowie zatrudniają na stałe w swoich sztabach doświadczonych prawników.

Obowiązki i obowiązki prawnika

W ramach swoich codziennych obowiązków i zadań urzędnik prawny może wykonywać niektóre lub wszystkie z następujących czynności:

  • Zbadaj odpowiednie materiały prawne i informacje, aby pomóc w podejmowaniu decyzji.
  • Porozmawiaj z różnymi pracownikami sądu, aby zrozumieć i wyjaśnić informacje.
  • Przygotowywanie dokumentacji postępowań sądowych.
  • Przygotuj różne dokumenty prawne.
  • Przeprowadzaj badania i identyfikuj implikacje dla spraw na podstawie precedensów prawnych lub innych informacji prawnych.

Urzędnicy prawni mają zwykle dużą władzę, ponieważ wydają zalecenia dotyczące rozstrzygania spraw i odwołań oraz mogą w dużym stopniu wpływać na decyzję sędziego na podstawie swoich badań. Istotny wkład w kształtowanie nowego orzecznictwa mają także aplikanci prawni poprzez swój wkład w orzecznictwo sędziowskie.

Urzędnicy sądowi procesowi

Urzędnicy prawni na szczeblu sądu pierwszej instancji często są zaangażowani w proces proces sądowy jeśli przekroczyli poprzeczkę. Pomagają sędziemu w postępowaniu na sali sądowej, zarządzają eksponatami przedstawionymi jako dowód oraz wchodzą w interakcje z personelem izby, personelem sądu, stronami sporu i opinią publiczną.

Urzędnicy sądowi procesowi często pomagają sędziemu w konferencjach ugodowych i sporach dotyczących odkrycia. Dokonują przeglądu pism przedłożonych przez strony postępowania sądowego, weryfikują powołane pełnomocnictwa, przeprowadzają badania prawne i opracowują różnorodne dokumenty prawne, w tym memoranda i zarządzenia.

Mogą przyjmować zeznania świadków i doręczać wezwania do sądu. Czasami pełnią funkcję nadzorczą w stosunku do innych pracowników izb. Łapią mniej więcej te wszystkie zadania, na które sędziowie nie mają czasu lub nie są skłonni sami się zająć.

Urzędnicy prawa apelacyjnego

Apelacyjny prawnicy badają i analizują złożone kwestie prawne w sprawach cywilnych i karnych. Przed wystąpieniem ustnym informują również sędziego i personel prawniczy o faktach i kwestiach związanych z konkretną sprawą. Często asystują w postępowaniach sądowych, ale nie mogą odgrywać aktywnej roli w tym zakresie, dopóki nie zdadzą egzaminu adwokackiego.

Ci urzędnicy badają i piszą memoranda, zarządzenia, opinie i inne dokumenty prawne. Inne obowiązki mogą obejmować utrzymanie biblioteki izby i nadzorowanie personelu izby.

Wynagrodzenie prawnika

Wynagrodzenia różnią się w zależności od doświadczenia urzędnika, tego, czy został on już przyjęty do palestry, lokalnych korekt wynagrodzeń i rodzaju stanowiska urzędnika - czy to kariera, kadencja czy tymczasowa. Niektóre sądy stanowe historycznie płacą więcej niż inne, w tym Nowy Jork, Connecticut, Zachodnia Wirginia, Illinois, Oklahoma, Północna Dakota, Nevada i Waszyngton.

Istnieje znaczna różnica w wynagrodzeniach między urzędnikami prawa stanowego i federalnego. Urzędy federalne to najlepiej płatne i najbardziej konkurencyjne stanowiska.

Na przykład wynagrodzenia urzędników sądowych mieszczą się w następującym przedziale:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 51 330 USD (24,68 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 97 230 USD (46,75 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: Mniej niż 32 990 USD (15,86 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Stanowisko prawnika wiąże się ze spełnieniem wymagań w zakresie wykształcenia i szkolenia w następujący sposób:

  • Edukacja: Kandydaci muszą mieć ukończone studia licencjackie i prawnicze. Ze względu na akademicki charakter pracy i prestiż związany ze stanowiskami urzędniczymi, wyższe kwalifikacje akademickie często są warunkiem wstępnym zatrudnienia. Oznacza to najwyższe stopnie, przegląd prawa i inne wyróżnienia akademickie.
  • Doświadczenie:Wielu sędziów preferuje urzędników prawnych z doświadczeniem w zakresie przeglądu prawa lub rozprawy sądowej i często faworyzuje tych, którzy obiecują iść naprzód i osiągnąć niezwykłe rzeczy w dziedzinie prawa. Wielu absolwentów pracuje jako urzędnicy prawniczy podczas przygotowywania się do egzaminu adwokackiego.

Umiejętności i kompetencje prawnika

Oprócz wykształcenia i innych wymagań kandydaci, którzy posiadają następujące umiejętności, mogą skuteczniej wykonywać swoją pracę. Stanowiska sędziowskie to stanowiska wymagające intensywnych badań i pisania.

  • Doskonałe umiejętności pisania: Są one niezbędne do sporządzania zwięzłych, dobrze udokumentowanych opinii, memorandów ławniczych i innych dokumentów prawnych.
  • Doskonałe umiejętności badawcze: Umiejętności badawcze i umiejętność przyswojenia złożonego przypadku i prawa stanowionego są niezbędne.
  • Wiedza prawnicza: Solidna wiedza z różnych dziedzin prawa, procedur sądowych, zasad jurysdykcji i systemu sądowego.
  • Silne umiejętności interpersonalne: Silne umiejętności komunikacyjne i umiejętność współpracy z prawnikiem, personelem izby, stronami sporu, a często z opinią publiczną.

Perspektywy pracy

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy perspektywy pracy urzędników prawnych w porównaniu z innymi zawodami i branżami są średnie. Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie o około 6% w latach 2016-2026, co jest nieco wolniejszym wzrostem niż średni wzrost wynoszący 7% dla wszystkich zawodów w latach 2016-2026.

Urzędnicy prawni pracują w środowisku biurowym i spędzają dużo czasu na bezpośrednich dyskusjach z kolegami i przełożonymi. Dla niektórych praca może być stresująca, ponieważ wiąże się z ciągłą presją, aby być dokładnym i dokładnym.

Plan pracy

Urzędnik prawny może spodziewać się pracy w pełnym, 40-godzinnym tygodniu pracy.

Jak zdobyć pracę

BADANIA

Zbadaj dziedzinę prawa, która odpowiada Twoim zainteresowaniom. Wielu prawników powiedziało, że nauczyli się więcej, pełniąc tę ​​funkcję przez ograniczony czas, niż przez wszystkie lata studiów prawniczych. Może to być szczególnie korzystne, jeśli chcesz zagłębić się w określoną dziedzinę prawa. Ubiegaj się o stanowiska w sądach, które zajmują się rodzajami spraw, które Cię interesują, takimi jak prawo rodzinne, prawo karne lub prawo deliktowe.

SIEĆ

Zaangażuj się w odpowiednie stowarzyszenia branżowe, aby nawiązać kontakty i zwiększyć swoje szanse na poznanie osób, które mogą zatrudnić lub skierować Cię na stanowisko urzędnika. Sprawdź strony internetowe dla organizacji, takich jak Federalne Stowarzyszenie Urzędników Sądowych aby zobaczyć, jakie wydarzenia mogą się dziać w Twojej okolicy.

STOSOWAĆ

The Internetowy system aplikacji i recenzji urzędników (OSCAR) dostarcza informacji o zatrudnieniu prawnika. Przeszukuj krajową bazę danych wolnych urzędników prawa federalnego i znajdź pracę urzędnika prawnego, wyszukując zasoby do poszukiwania pracy, takie jak Rzeczywiście.com, Monster.com, I Glassdoor.com na dostępne stanowiska.

Praca urzędnika prawnego znacznie upiększa CV. Czterech sędziów Sądu Najwyższego rozpoczęło swoją karierę jako prawnicy Sądu Najwyższego. Zazwyczaj jednak musisz służyć w sądzie niższej instancji, zanim zostaniesz urzędnikiem sędziego sądu federalnego.

Porównanie podobnych ofert pracy

  • Prawnik: $120,910
  • Sędzia prawa administracyjnego, arbiter lub urzędnik ds. przesłuchań: $99,850
  • Archiwista: $52,240

Przykładowy list z prośbą o referencje od klienta

Referencje mogą być potężnym narzędziem przekonywania potencjalnych klientów, że możesz zapewnić to, co obiecujesz. Najlepiej mieć pod ręką kilka referencji, które mogą być bardziej przekonujące i zwiększyć szanse na nawiązanie kontaktu z potencj...

Czytaj więcej

Jak przesyłać teledyski do serwisu YouTube

Dla wschodzącego zespołu muzycznego lub zespołu próbującego zdobyć fanów niewiele jest lepszych możliwości bezpłatnej promocji niż YouTube. Przesyłanie pliku teledysk do YouTube, z którego korzysta ponad miliard użytkowników, zapewnia artystom og...

Czytaj więcej

Pierwszy wiceprezes ds. finansów Przegląd ról

W większości branży usług finansowych, wraz z mnożeniem się wiceprezesów, wariacji na ten temat stanowisko zostały utworzone w celu oznaczenia wyższych rangą wiceprezesów. Tytuły stanowisk i konwencje, które je otaczają, mogą się znacznie różnić ...