Rekruter HR Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Rekruter ds. zasobów ludzkich (HR) jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty rekrutacji w organizacji i odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zatrudniania możliwie najlepszych talentów.

Obowiązki i obowiązki rekrutera HR

Praca na ogół wymaga zdolności do wykonywania następujących obowiązków:

  • Opracowywanie i realizacja planów rekrutacyjnych
  • Sieć poprzez kontakty branżowe, członkostwo w stowarzyszeniach, grupach branżowych, mediach społecznościowych i pracownikach
  • Opracuj i śledź cele dla procesu rekrutacji i zatrudniania
  • Koordynowanie i wdrażanie inicjatyw rekrutacyjnych na uczelnie
  • Zajmować się obowiązkami administracyjnymi i prowadzeniem dokumentacji
  • Zbieraj dane na temat kosztu zatrudnienia i czasu potrzebnego do zatrudnienia
  • Sprawdź kandydatów, aby ocenić, czy spełniają wymagania dotyczące stanowiska
  • Współpracuj z menedżerami ds. zatrudniania, aby tworzyć opisy stanowisk pracy
  • Przeprowadzaj regularne działania następcze z menedżerami w celu określenia skuteczności planów rekrutacji i ich realizacji
  • Rozwijaj pulę kwalifikowani kandydaci przed potrzebą
  • Badaj i rekomenduj nowe źródła aktywnej i pasywnej rekrutacji kandydatów

Głównym celem rekrutera HR jest sprawne i efektywne obsadzanie wolnych stanowisk. Opracowują lokalne i krajowe plany rekrutacji, korzystając z tradycyjnych strategii pozyskiwania i nowych, kreatywnych pomysłów rekrutacyjnych. Mogą również testować kandydatów i przedstawiać oferty pracy.

Wynagrodzenie rekrutera HR

Wynagrodzenie rekrutera HR może się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia i pracodawcy. The Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy gromadzi dane płacowe dla szeroko rozumianych specjalistów HR, w tym rekruterów.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: $60,880
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: $104,390
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: $36,270

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Na tym stanowisku wymagany jest co najmniej tytuł licencjata, a także pewne doświadczenie.

  • Edukacja: Ta pozycja zwykle wymaga tytułu licencjata w dziedzinie zasobów ludzkich lub biznesu z zajęciami z biznesu, psychologii, pisania, komunikacji, zarządzania i rachunkowości.
  • Doświadczenie: Pracodawcy zazwyczaj chcą zobaczyć jakieś doświadczenie W zasobów ludzkich i preferują doświadczenie w rekrutacji korporacyjnej.
  • Orzecznictwo: Niektórzy pracodawcy mogą wymagać od kandydatów lub preferować ich posiadanie Specjalista ds. Zasobów Ludzkich (PHR), który jest oferowany przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Umiejętności i kompetencje rekrutera HR

Aby odnieść sukces w tej roli, będziesz potrzebować następujących umiejętności i cech:

  • Umiejętności komunikacyjne: Rekruterzy regularnie komunikują się z menedżerami i pracownikami w celu nawiązania relacji, oceny morale i pozyskiwania nowych potencjalnych kandydatów. Muszą także umieć komunikować się z potencjalnymi kandydatami do pracy.
  • Umiejętności interpersonalne: Rekruterzy muszą mieć umiejętność współpracy z różnymi działami w zakresie obsadzania wolnych stanowisk i wspierania pracy zespołowej. Muszą też umieć skutecznie radzić sobie z potencjalnymi kandydatami.
  • Umiejętności podejmowania decyzji. Rekruterzy muszą być w stanie przejrzeć aplikacje kandydatów i zdecydować, czy spełniają oni kwalifikacje, aby być brani pod uwagę przy obsadzaniu stanowisk.
  • Dyskrecja: Podobnie jak w przypadku większości stanowisk związanych z zasobami ludzkimi, rekruterzy często mają do czynienia z informacjami poufnymi.

Perspektywy pracy

The Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie w ogólnej dziedzinie specjalistów ds. zasobów ludzkich wzrośnie o 7 procent do 2026 r., czyli tyle samo, co ogólny wzrost zatrudnienia we wszystkich zawodach w kraju.

Rekruterzy pracują w biurach i być może będą musieli podróżować, aby wziąć udział w targach pracy i odwiedzić uczelnie partnerskie. Praca może wiązać się z dużą presją i oczekiwaniami, ponieważ rekruter jest odpowiedzialny za zapewnienie wysokiej jakości siły roboczej. Rekruterzy na ogół muszą zachować spokój pod presją i czuć się komfortowo, często spotykając się i rozmawiając z nowymi ludźmi.

Plan pracy

Rekruterzy zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzin, około 40 godzin tygodniowo, w normalnych godzinach pracy. Mogą być zmuszeni do podróży spotkania rekrutacyjne, wizyty na uczelniach i targi pracy, które mogą odbywać się w weekendy lub poza zwykłymi godzinami pracy.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane rekrutacją mogą również rozważyć inne kariery z tymi średnimi zarobkami:

  • Menedżer Zasobów Ludzkich: $113,300
  • Kierownik ds. wynagrodzeń i benefitów: $121,010
  • Specjalista ds. stosunków pracy: $67,790
  • Specjalista ds. szkoleń i rozwoju: $60,870

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Dowiedz się o fast casual dining i o tym, jak koncepcje nadal się rozwijają

Jeśli znasz branżę restauracyjną, prawdopodobnie słyszałeś ten termin szybka swobodna przekomarzać się. Ten koncepcja restauracji – połączenie fast foodów i casual dining – to jeden z najsilniejszych segmentów branży restauracyjnej w ciągu ostatn...

Czytaj więcej

Historia Food Trucka

Food trucki zyskały na popularności od czasu recesji w 2008 roku i są tak samo koncepcją restauracji, jak rodzinne posiłki czy fast foody. Biorąc pod uwagę niskie koszty, wielu przyszłych restauratorów decyduje się na otwieranie food trucków, któ...

Czytaj więcej

Przygotowanie i złożenie podatku dochodowego od firm

Czy muszę złożyć zeznanie podatkowe dla przedsiębiorców? Czy mogę używać oprogramowania podatkowego do rozliczania podatków firmowych? Jak obliczyć dochód z działalności gospodarczej? Jak znaleźć odliczenia biznesowe? Odpowiedzi na te i inne pyta...