Opis stanowiska asystenta sprzedaży zarejestrowanego brokera

Pomaga asystent sprzedaży brokerskiej doradcy finansowi, tradycyjnie nazywani brokerami, zajmującymi się zarządzaniem czasem poprzez obsługę rutynowych zapytań klientów. Większość pytań dotyczy spraw związanych z prowadzeniem rachunków, co pozwala doradcom finansowym poświęcić więcej czasu na działalność dodaną, zapewniając doradztwo inwestycyjne.

Chociaż wyrażenie „asystent sprzedaży brokera” jest nadal w powszechnym użyciu, większość firm zarządzających majątkiem oficjalnie używa tytułu „asystent sprzedaży doradcy finansowego” lub czegoś podobnego. Wspieranie zapracowanego doradcy finansowego z dużą listą klientów oznacza ciągły strumień zapytań telefonicznych i presję czasu na rozwiązywanie problemów. Asystent sprzedaży może mieć duży wpływ na zadowolenie klienta.

Obowiązki i obowiązki asystenta sprzedaży brokera

Ta praca zazwyczaj wymaga umiejętności wykonywania następujących prac i wypełniania następujących obowiązków:

  • Monitoruj rozmowy telefoniczne z doradcami finansowymi.
  • Rozwiązuj problemy operacyjne, takie jak problemy z wyciągami, depozytami, czekami i transakcjami kartami kredytowymi.
  • Rozwiązywanie problemów dla klientów.

Oprócz przetwarzania niezamówionych zamówień handlowych, zarejestrowani asystenci sprzedaży wykonują te same obowiązki. Zazwyczaj jednak nie wolno im oferować żadnego rodzaju porad inwestycyjnych.

Ta praca wykracza daleko poza zwykłe obowiązki biurowe. Asystenci ds. sprzedaży zarejestrowanych brokerów mogą mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania relacji z klientami i ich satysfakcji, a także odciążenia brokerów, dla których pracują, poprzez organizację i prowadzenie dokumentacji. Często jest to pozycja podstawowa na początek, ale może szybko zostać rozszerzona ze względu na doskonałą wydajność.

Wynagrodzenie Asystenta Sprzedaży Brokera

Wynagrodzenie jest bardzo zmienne i zależy od firmy oraz wielkości i rentowności księgi biznesowej doradcy finansowego. Zarejestrowani asystenci sprzedaży zwykle zarabiają w górnej części tego zakresu. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) nie podaje konkretnych informacji o wynagrodzeniach asystentów sprzedaży brokerów, ale wskazuje, że ogólnie dochody urzędników maklerskich w 2018 r. wynosiły:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 51 400 USD (24,71 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: Ponad 76 550 USD (36,81 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia:Mniej niż 34 670 USD (16,67 USD/godz.)

Chcąc stale ograniczać wydatki, wiele firm zajmujących się maklerstwem papierów wartościowych i zarządzaniem majątkiem przeszło na system, w którym wynagrodzenie asystentów sprzedaży jest potrącane z wynagrodzenia doradców finansowych. Asystenci ci są oficjalnie pracownikami firmy, ale firma skutecznie uwolniła się od większości, jeśli nie wszystkich, kosztów wynagrodzeń.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Osoby poszukujące kariery w charakterze asystentów sprzedaży brokerów powinny w idealnym przypadku posiadać wykształcenie wyższe, a zarejestrowani asystenci podlegają wymogom testowym.

  • Edukacja: W ubiegłych latach tę kategorię stanowiska uważano za odpowiednią dla absolwentów szkół średnich, ale obecnie wymagany jest zazwyczaj tytuł licencjata. Pomocne, choć nie wymagane, są zajęcia z finansów, rachunkowości lub ekonomii.
  • Orzecznictwo:Nie są wymagane żadne specjalne certyfikaty, z wyjątkiem zarejestrowanych sprzedawców. Osoby należące do tej podkategorii mogą przyjmować i realizować niezamówione zlecenia dotyczące transakcji na papierach wartościowych złożone przez klientów całkowicie z własnej inicjatywy.
  • Testowanie:Zarejestrowani sprzedawcy muszą zdać co najmniej egzamin Series 11 oferowany przez FINRA i spełniać wymagania dotyczące kształcenia ustawicznego. Większe firmy zajmujące się papierami wartościowymi mogą jednak wymagać znacznie bardziej rygorystycznych kwalifikacji, takich jak zdanie tej samej serii 7 i Egzaminy z serii 66 będące częścią certyfikacji i szkolenia doradców finansowych.

Umiejętności i kompetencje asystenta sprzedaży brokera

Osoby poszukujące kariery jako asystenci sprzedaży brokerów powinni posiadać kilka cech i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu:

  • Umiejętności interpersonalne: Będziesz regularnie kontaktować się z klientami i personelem firmy. Będziesz musiał dobrze z nimi współdziałać, czasami pod presją.
  • Umiejętności wielozadaniowe: nie będziesz mógł wstrzymywać telefonu ani klientów, gdy zajmiesz się innymi pilnymi zadaniami.
  • Wnikliwość: Ta praca może obejmować rozwiązywanie problemów oraz wiedzę, kiedy działać, a kiedy nie, w najlepszym interesie firmy i klientów.
  • Umiejętności pisania: Prawdopodobnie zostaniesz poproszony o przekazanie informacji swojemu doradcy finansowemu w jasnej, zwięzłej formie pisemnej.

Perspektywy pracy

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że ogólny wzrost liczby stanowisk pracy dla asystentów administracyjnych spadnie o około 7% do 2026 r. Jest to wynik znacznie poniżej średniej dla wszystkich zawodów, a tendencja ta przynajmniej częściowo wynika z przejęcia przez technologię wielu zadań, które w przeszłości wykonywali asystenci. Może to jednak nie dotyczyć asystentów sprzedaży brokerów, ponieważ większość ich pracy polega na bezpośredniej interakcji z klientami.

Praktyka opłacania asystentów z wynagrodzenia doradców finansowych może jednak mieć negatywny wpływ na ten zawód. Z pewnością zmniejszy to liczbę ofert pracy i potencjał płacowy dla sprzedawców. Tylko doradcy finansowi odnoszący największe sukcesy zarabiają wystarczająco dużo, aby zatrudnić asystenta sprzedaży lub zapewnić konkurencyjne wynagrodzenie.

Jest to przeważnie praca za biurkiem, ale od sprzedawców często oczekuje się obecności na wydarzeniach, podczas których zapewnia się rozrywkę klientom.

Plan pracy

40-godzinny tydzień pracy lub coś zbliżonego jest typowy dla asystenta sprzedaży. Niemniej jednak zdarzają się okresy wzmożonego ruchu, w których praca wykracza poza te godziny, na przykład podczas niespokojnych rynków.

Jak zdobyć pracę

UCZ SIĘ CIĘŻKO I DOBRZE

Szkolenie American Investment Training zapewnia różnorodne egzaminy praktyczne aby pomóc Ci w testowaniu asów.

BĄDŹ PRZYGOTOWANY DO ROZMOWY

Pytania do rozmowy kwalifikacyjnej zawiera listę pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które prawdopodobnie zostaną zadane, gdy będziesz szukać pracy w tej branży.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Niektóre podobne stanowiska i ich średnie roczne wynagrodzenie obejmują:

  • Urzędnik finansowy: $39,570
  • Asystent prawny: $50,940
  • Księgowy: $40,240

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Jak wybrać idealnego mówcę głównego?

Jednym z najważniejszych elementów rozrywki wydarzenia jest wybór świetnej oprawy główny mówca oraz inni prezenterzy porządku obrad. Zatrudniając zewnętrznego mówcę do wypełnienia tej roli, planiści wydarzeń mogą albo zawrzeć umowę bezpośrednio z...

Czytaj więcej

Opcje bezpłatnej poczty biznesowej

Każda firma potrzebuje poczty elektronicznej. Jest to jeden z głównych sposobów komunikacji z Tobą, jakiego oczekują Twoi klienci. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz skonfigurować firmową pocztę e-mail bezpłatnie lub w ramach usługi, z której...

Czytaj więcej

Jak napisać list gratulacyjny do kolegi

Kiedy kolega lub przyjaciel wykonał dobrą robotę, warto wysłać mu wiadomość notatka z gratulacjami. Może to być list, e-mail lub kartka. Oto przykład listu gratulacyjnego, który można wysłać osobie, która Twoim zdaniem powinna zostać doceniona z...