Opis stanowiska CIO: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Chief Information Officer (CIO) to dyrektor, który nadzoruje potrzeby firmy w zakresie technologii informatycznych (IT). Ale to nie znaczy, że jest dyrektorem IT. Tak naprawdę wielu CIO zaczyna dystansować się od obowiązków operacyjnych. Zestaw umiejętności i obowiązków bardzo różnią się od tych sprzed dziesięciu czy dwóch lat, a rola w dalszym ciągu dostosowuje się do zmieniającego się oblicza współczesnego przedsiębiorstwa.

Obowiązki i obowiązki CIO

Stanowisko to jest czasami określane jako dyrektor ds. technologii (CTO), ale na papierze istnieją niewielkie różnice między tymi dwoma stanowiskami. Oto główne funkcje CIO:

  • Twórz wartość biznesową dzięki technologii.
  • Planowanie strategiczne celów rozwoju biznesu.
  • Upewnij się, że systemy i procedury technologiczne prowadzą do wyników zgodnych z celami biznesowymi.
  • Nadzór nad rozwojem platform obsługi klienta.
  • Zarządzaj IT i rozwój personel zespołu.
  • Zatwierdzanie negocjacji z dostawcami i architektury IT.
  • Zarządzanie ryzykiem informacyjnym (IRM).
  • Ustal zasady, strategie i standardy IT.
  • Opracowuj i zatwierdzaj przyszłości technologiczne i budżety.

CIO odgrywają kluczową rolę w transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. Przetwarzanie w chmurze, analiza dużych zbiorów danych, przetwarzanie mobilne i platformy współpracy stawiają przed CIO nowe wyzwania. Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy i zakłócenia cyfrowe mają większy wpływ na kierunek, w którym podążają konsumenci produkty. Mając te technologie na czele, CIO jest mniej zainteresowany prowadzeniem działu IT. Nacisk przesunął się na analizę usług, bezpieczeństwo danych i zasięg rynkowy.

Wynagrodzenie CIO

Wynagrodzenie CIO może się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia i pracodawcy.

  • Średnie roczne wynagrodzenie:$159,200
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: $249,000
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: $94,000

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Droga do zostania CIO może być różna, ale zazwyczaj obejmuje zarówno wiedzę z zakresu technologii informatycznych, jak i doświadczenie na wyższym szczeblu kierowniczym.

  • Edukacja:CIO często mają wykształcenie informatyczne i wyższe wykształcenie w dziedzinie informatyki, Inżynieria oprogramowania, Lub systemy informacyjne. Zajęcia mogą obejmować programowanie komputerowe, tworzenie oprogramowania, matematykę i biznes. Wielu pracodawców preferuje również, aby kandydaci posiadali tytuł Master of Business Administration (MBA).
  • Doświadczenie: Doświadczenie jest ważnym czynnikiem decydującym o zdobyciu roli na tym poziomie. Pracodawcy preferują zazwyczaj co najmniej 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu IT. Co więcej, zmysł biznesowy jest koniecznością. Dlatego też obecną tendencją jest, aby CIO awansowali z działów biznesowych, a nie IT.

Umiejętności i kompetencje CIO

Aby odnieść sukces na tym stanowisku, będziesz potrzebować następujących umiejętności i cech:

  • Umiejętności planowania strategicznego:CIO opracowują i wdrażają strategie i plany, które pomogą firmie osiągnąć swoje cele.
  • Umiejętności kierownicze:CIO są często odpowiedzialni za zarządzanie i kierowanie dużym zespołem.
  • Umiejętności interpersonalne: CIO muszą umieć efektywnie współpracować z liderami różnych jednostek biznesowych, aby zapewnić kompleksową strategię IT, która przyniesie korzyści całej firmie.
  • Umiejętności zarządzania zmianą:Firmy muszą dostosować się do postępu technologicznego, aby odnieść sukces, a CIO przodują w pomaganiu im w tym.

Perspektywy pracy

The Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych (BLS) prognozuje, że do 2026 roku zatrudnienie w tej branży wzrośnie o 12%, czyli szybciej niż ogólny wzrost zatrudnienia wynoszący 7% dla wszystkich zawodów w kraju.

CIO muszą czuć się komfortowo pracując w szybko zmieniającym się krajobrazie technologicznym oraz z odpowiedzialnością i presją związaną z prowadzeniem firmy do sukcesu w tym środowisku.

Plan pracy

CIO na ogół pracują na pełny etat, a około jedna trzecia z nich pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo, według BLS.

Jak zdobyć pracę

ROZSZERZAJ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI KIEROWNICTWA W BIZNESIE

Poza uzyskaniem tytułu MBA i odbyciem szkolenia w zakresie przywództwa pomocne może być uzyskanie porad od odnoszących sukcesy liderów biznesu.

NAPISZ CELOWY LIST MOTYWACYJNY I CV

Przejrzyj przykłady idealne listy motywacyjne IT I IT zostaje wznowione aby zorientować się, co należy uwzględnić.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane karierą CIO mogą również rozważyć inną karierę z następującymi medianami wynagrodzeń:

  • Analityk systemów komputerowych: $88,740
  • Programista: $105,590
  • Web Developer: $69,430

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Korzystanie z rolowania dla nowych firm (ROBS)

Stały finansowanie zawsze odgrywała ważną rolę w sukcesie małej firmy. Ponieważ jednak inwestorzy kapitałowi i pożyczki na start wydają się czasami Świętym Graalem, wielu przedsiębiorcy poszukują alternatywnych form finansowania, które są mniej k...

Czytaj więcej

Czy eksmisja odwetowa jest legalna

Właściciele i najemcy mają określone prawa i obowiązki wynikające z prawa najemcy właściciela. Jeżeli jedna ze stron nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, druga strona ma prawo się do niej odnieść. Czasami prowadzi to do konfliktów między właśc...

Czytaj więcej

Rozmowa kwalifikacyjna z podziękowaniami szablon listu

Po rozmowie kwalifikacyjnej ważne jest, aby jak najszybciej wysłać notatkę z podziękowaniami. Twoja notatka z podziękowaniem daje ci szansę na powtórzenie zainteresowania pracą, podkreślenie ważnych kwalifikacji i sprawdzenie wszelkich szczegółów...