Opis stanowiska AFSC Systemy wyjścia załogi lotniczej (2A6X3).

Przygotowanie fotela katapultowego pilota do 100% sprawności to zadanie w Siłach Powietrznych. Niewiele osób ma tę pracę, ale ta mała społeczność specjalistów ratuje życie, gdy pilot nie ma takich możliwości. W Siłach Powietrznych zawody nazywane są kodami specjalnymi sił powietrznych (AFSC), a kod stanowiska, które działa w systemach wyjścia statku powietrznego (siedzeniach wyrzucanych) we wszystkich samolotach Sił Powietrznych, to 2A6X3. Specjalista ds. systemów ewakuacji statku powietrznego jest odpowiedzialny za ostatnią funkcję ratującą życie w wojskowym statku powietrznym dla tego pilota i drugiego pilota.

Specjalista ds. systemów ewakuacji statku powietrznego będzie rozwiązywał problemy i konserwował systemy ewakuacyjne w niektórych wyposażonych samolotach. Samoloty te obejmują następujące samoloty: Samolot szkolny: T-38 Talon i T-6 Texan II. Samolot szturmowy: A-10 Warthog. Samoloty myśliwskie: F-15 Eagle, F-16 Faclon, F-22 Raptor, F-35 Lightning II. Samoloty bombowe: B-1 Lancer, B-2 Spirit, B-52 Stratofortress, a nawet samolot szpiegowski: U-2.

Każdy z nich ma podobne systemy działania, ale niektóre różnią się w zależności od platformy. Edukacja obejmująca naukę obsługi i konserwacji fotela wyrzutowego, osłony/włazu i wszystkie odpowiednie składniki wybuchowe użyte do wyrzucenia siedzenia i/lub zrzucenia baldachimu są rozległe. Jednak z biegiem czasu będziesz miał tendencję do poznawania większej liczby platform. Jako nowo wyszkolony lotnik najprawdopodobniej będziesz ograniczony do A-10 Thunderbolt II (znanego również jako Warhog), F-15 Eagle, F-16 Falcon, F-22 Raptor, B-1 Lancer, B-2 Spirit – bombowiec Stealth i B-52 Stratoforteca. Nad wieloma nowymi konstrukcjami pracują cywilni wykonawcy, ale najbardziej tajne prace, takie jak samolot szpiegowski U-2, wymagają trochę czasu w pracy, zanim zostaną przydzieleni do tego zadania. Tak, samolot szpiegowski U-2 nadal działa!

Podsumowanie specjalizacji:

Konserwuje systemy wyjścia statku powietrznego, w tym siedzenia wyrzutowe, daszki, włazy i moduły; składniki wybuchowe; podsystemy; i powiązany sprzęt pomocniczy (SE).

Zadania i obowiązki:

Doradza i rozwiązuje problemy związane z instalacją, konserwacją i naprawami, studiując schematy i publikacje techniczne. Diagnozuje awarie i zaleca działania naprawcze. Wdraża zasady konserwacji i bezpieczeństwa systemów wyjściowych.
Wykonuje planową i nieplanowaną konserwację systemów wyjściowych. Usuwa i instaluje systemy ewakuacyjne. Zapewnia, że ​​urządzenia aktywowane nabojami wybuchowymi (CAD) i urządzenia aktywowane ciśnieniem (PAD) są bezpieczne i rozbrojone przed wykonaniem konserwacji. Wykonuje testy operacyjne i funkcjonalne systemów wyjściowych, podsystemów i komponentów przy użyciu sprzętu testowego i zestawów testowych. Stosuje procedury kontroli korozji w systemach ucieczkowych i powiązanych komponentach. Obsługuje i utrzymuje powiązane SE. Wykorzystuje zautomatyzowany system konserwacji do monitorowania trendów konserwacji, analizowania wymagań dotyczących sprzętu, prowadzenia dokumentacji sprzętu, dokumentowania działań konserwacyjnych i bazy danych zmian czasu.
Wykonuje kontrole integralności systemu ewakuacyjnego. Sprawdza systemy wyjściowe, podsystemy i komponenty pod kątem bezpieczeństwa, ochrony i łatwości serwisowania. Sprawdza i określa przydatność urządzeń CAD i PAD na podstawie limitów przydatności do spożycia i okresu użytkowania. Wykorzystuje i utylizuje odpady i materiały niebezpieczne zgodnie z normami ochrony środowiska.

Kwalifikacje specjalistyczne:

Wiedza. Obowiązkowa jest znajomość zasad mechanicznych, pneumatycznych i elektrycznych mających zastosowanie do systemów wyjścia załogi lotniczej; koncepcje i zastosowanie obowiązujących dyrektyw dotyczących utrzymania; oraz posługiwanie się i interpretowanie rysunków schematycznych i publikacji technicznych.

Edukacja. Aby przystąpić do tej specjalności, pożądane jest ukończenie szkoły średniej z przedmiotami z nauk ogólnych lub matematyki.
Szkolenie. Aby uzyskać licencję AFSC 2A633, obowiązkowe jest ukończenie podstawowego kursu obsługi systemu wyjścia załogi lotniczej.
Doświadczenie. Do przyznania wskazanego AFSC wymagane jest następujące doświadczenie: (Notatka: Widzieć Objaśnienie kodów specjalnych Sił Powietrznych).

2A653. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 2A633. Ponadto doświadczenie w takich funkcjach, jak usuwanie, sprawdzanie, instalowanie, naprawianie i modyfikowanie systemów i komponentów wyjścia załogi lotniczej.

2A673. Kwalifikacja i posiadanie AFSC 2A653. Ponadto doświadczenie w wykonywaniu lub nadzorowaniu funkcji związanych z utrzymaniem i kontrolą systemów i podsystemów wyjściowych.

Inny. Aby rozpocząć tę specjalność, normalne widzenie kolorów zgodnie z definicją w AFI 48-123, Badania lekarskie i standardy, jest obowiązkowe.

Wskaźnik wdrożenia dla tego AFSC

Wymagania dotyczące siły: N.

Profil fizyczny: 333131.

Obywatelstwo: Tak.

Wymagany wynik umiejętności: M-51 (zmieniono na M-56, obowiązuje od 1 lipca 04).

Trening techniczny:

Kurs nr: J3ABR2A633 002.

Długość (dni): 32.

Lokalizacja: S.

W sektorze cywilnym nie ma zbyt wielu stanowisk pracy dla specjalistów ds. systemów ewakuacyjnych. Tak naprawdę prace są wykonywane wyłącznie w firmach inżynieryjnych, które produkują różne typy siedzeń wyrzutowych. Firmy takie jak Martin Baker,Nauka o Pacyfiku EMC, Grupa ChemRing zatrudni byłych specjalistów ds. wyjść, zwłaszcza starszego personelu z rozległą wiedzą na temat wielu systemów statku powietrznego.

5 umiejętności pracy zdalnej, które już posiadasz

Według ankiety FlexJobs, 4,7 miliona amerykańskich pracowników pracuje obecnie z domu przez co najmniej połowę czasu.Inne badania wykazały, że pracownicy zdalni są zdrowsi, wydajniejsi, bardziej zadowoleni ze swojej pracy, a nawet mogą zarabiać ...

Czytaj więcej

Rozpoczęcie działalności poza domem

Prowadzenie firmy w domu może dać ci to, co najlepsze z obu światów. Korzystasz z tych samych korzyści, z których korzystają wszyscy właściciele małych firm. Ale jeśli prowadzisz firmę poza domem, czerpiesz również korzyści z elastycznych godzin ...

Dlaczego umiejętności miękkie są najważniejszymi umiejętnościami menedżera

Jak awansować na stanowisko kierownicze? Istnieje wiele sposobów, ale najczęściej awansujesz na stanowisko kierownicze, ponieważ jesteś dobry w wykonywaniu tej pracy. To ma sens — nie chcesz, aby pracownik z doświadczeniem jako marketer awansował...