Opis stanowiska prawnika: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Prawnicy, zwani także prawnikami lub doradcami, posiadają licencję wydawaną przez państwo, w którym wykonują swoją praktykę, do udzielania porad i reprezentowania klientów w kwestiach prawnych, w tym w kwestiach prawnych, prawa zwierząt. Mogą reprezentować osoby fizyczne, grupy osób jako pojedynczą stronę sporu, przedsiębiorstwa, a nawet rząd.

W 2016 roku w USA w tym zawodzie pracowało około 792,5 tys. osób.

Obowiązki i obowiązki prawnika

Prawnicy reprezentować powoda – stronę składającą lub inicjującą postępowanie prawne – lub pozwanego – stronę pozwaną lub oskarżoną. Popierają sprawę swoich klientów poprzez ustne wystąpienia i dokumenty pisemne, a także doradzają klientom, w jaki sposób fakty w ich konkretnej sprawie odnoszą się do prawa.

Role i codzienne obowiązki prawników mogą się znacznie różnić w zależności od ich stanowiska środowisko praktyki i dziedzina specjalizacji.

  • Przeprowadzaj wywiady z nowymi klientami i spotykaj się z obecnymi klientami, aby udzielić porady prawnej.
  • Przeprowadź badania prawne, aby ustalić, w jaki sposób fakty w sprawie mają się do obowiązującego prawa.
  • Przeprowadź badanie przypadku, przyjmując zeznania, uczestnicząc w inspekcjach na miejscu i angażując się w odkrycia oraz wymianę informacji odnoszących się do sprawy przez obie strony akcji.
  • Argumentuj wnioski i bierz udział w innych rozprawach przedprocesowych przed sędzią.
  • Sporządzaj projekty dokumentów prawnych, w tym pism procesowych, odkryć, wniosków, pism, umów i testamentów.
  • Działania następcze po wydaniu orzeczenia sądu lub osiągnięciu ugody, zapewniające, że wszystkie strony postępowania wykonają to, do czego zostały zobowiązane lub do czego nakazano.

Prawnicy korporacyjni, zwani również prawnikami transakcyjnymi, dodatkowo strukturyzują i negocjują interesy transakcji, przeprowadzamy due diligence, przygotowujemy i przekazujemy materiały organom rządowym oraz nadzorujemy zamknięcia. Prawnicy korporacyjni zwykle pracują nad „umowami”, a nie „sprawami”, i częściej wypowiadają się na salach konferencyjnych niż na salach sądowych.

Wynagrodzenie prawnika

Wynagrodzenie prawników różni się znacznie w zależności od rodzaju praktyki, położenia geograficznego i zapotrzebowania na określoną specjalizację.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 119 250 USD (57,33 USD/godz.)
  • Górne 10% średniego wynagrodzenia: Ponad 208 000 USD (100,00 USD/godz.)
  • Dolne 10% średniego wynagrodzenia: Mniej niż 57 430 USD (27,61 USD/godz.)

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2017.

Począwszy od wynagrodzeń prawników w dużych metropolitalnych kancelariach prawnych, takich jak Boston i Nowy Jork, wahają się od Adwokaci z sektora publicznego, tacy jak obrońcy z urzędu i prokuratorzy okręgowi, zarabiają od 135 000 do 160 000 dolarów mniej.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Ta dziedzina wymaga znacznej i ciągłej edukacji, a także licencjonowania.

  • Edukacja: Prawnicy muszą ukończyć co najmniej siedmioletnią szkołę policealną, aby uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu prawnika. Ten Edukacja obejmuje czteroletnie studia licencjackie, po których następują trzy lata studiów stacjonarnych Szkoła prawnicza. Szkoła prawnicza może wymagać czterech lat w program w niepełnym wymiarze godzin.
  • Testowanie: Przyjęcie do szkoły prawniczej akredytowanej przez American Bar Association prawie zawsze wymaga zdania przez kandydata najpierw egzaminu Law School Admissions Test (LSAT). Prawnicy muszą także zdać egzamin adwokacki w każdym stanie, w którym chcą wykonywać zawód, a także egzamin etyczny w większości stanów.
  • Kontynuować edukację: Większość izb adwokackich wymaga, aby prawnicy odbyli co roku minimalną liczbę godzin w celu dalszego kształcenia, aby zachować uprawnienia do wykonywania zawodu.

Potencjalnemu prawnikowi można odmówić członkostwa w stanowej izbie adwokackiej z powodu niewłaściwego postępowania akademickiego, a historia nadużywania narkotyków lub przeszłość kryminalna, zwłaszcza kryminalna przekonanie. I nie możesz wykonywać zawodu prawnika, jeśli nie zostałeś przyjęty do palestry w tym stanie.

Umiejętności i kompetencje prawnika

Chociaż prawnicy stanowią zróżnicowaną grupę o różnym pochodzeniu i osobowości, wielu z nich umiejętności są wspólne dla większości odnoszących sukcesy prawników.

  • Wyjątkowe umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej: Wiele spraw zostaje wygranych lub przegranych na podstawie pisemnych wniosków złożonych przed sądem, zanim prawnik pojawi się przed sędzią. Występy w sądzie wymagają silnych umiejętności mówienia.
  • Umiejętności analityczne: Bardzo ważne jest, aby od początku ustalić, czy sprawę można wygrać, i odpowiednio doradzić klientom.
  • Empatia i współczucie: Klienci przychodzą do Ciebie, bo mają problem, z którym muszą się uporać. Rzadko spotyka się ich w najlepszych momentach ich życia.
  • Uczciwość i wiarygodność: Prawnicy muszą także przestrzegać ścisłych wytycznych etycznych i zasad poufności klienta.

Perspektywy pracy

Przewiduje się, że rynek pracy dla prawników wzrośnie o około 8 procent w latach 2016–2026 ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na usługi prawne, wzrost liczby ludności, nowe regulacje dotyczące zgodności korporacyjnej, globalizacja i wzrost działalności działalność. Do czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na rynek prawników, zalicza się przesunięcie w stronę korzystania z usług firm księgowych, asystentów prawnych, i zagranicznymi legalnymi sprzedawcami w celu zmniejszenia kosztów prawnych, a także rosnącej roli sporu alternatywnego rezolucja.

Może to być bardzo konkurencyjna dziedzina, w której co roku więcej studentów kończy studia prawnicze, niż jest dla nich dostępnych miejsc pracy.

Trzech na czterech prawników prowadzi prywatną praktykę – w kancelarii prawnej lub w ramach indywidualnej praktyki. Prawnicy też pracują przemysł prywatny, rząd, wymiar sprawiedliwości, edukacja i organizacje interesu publicznego.

Ci, którzy pracują w dużych firmach, często zaczynają jako współpracownicy i oczekuje się, że zostaną partnerami lub stracą stanowiska. W każdym razie miejsce pracy rzadko odbiega od warunków biurowych lub sądowych.

Plan pracy

Trudno byłoby znaleźć prawnika, który pracuje mniej niż 40 godzin tygodniowo, a większość pracuje znacznie więcej. Osoby pracujące w dużych firmach należą do tych, które zwykle przepracowują najdłużej, podobnie jak osoby prowadzące prywatną praktykę.

Niektórzy z nich są „na wezwanie”, na przykład ci, którzy reprezentują oskarżonych w sprawach karnych i być może będą musieli odbyć nieplanowaną podróż do więzienia we wczesnych godzinach porannych, ponieważ klient nie chce rozmawiać z władzami bez swojego prawnika obecny. Ten rodzaj działalności jest jednak zwykle zarezerwowany dla praktyków indywidualnych i młodszych współpracowników.

Jak zdobyć pracę

Chociaż udział w stażach letnich w trakcie studiów prawniczych może nie być wymagany, może w znaczący sposób wzbogacić życiorys prawnika i zmienić konkurencyjny klimat zatrudnienia. Staż wiąże się z pracą w renomowanej kancelarii prawnej, a czasami także dla rządu i może dostarczyć bezcennego doświadczenia.

JESTEŚ CHĘTNY DO PRZEPROWADZENIA

Gotowość do przeniesienia się ze względu na stan, w którym jest więcej ofert pracy, może być konieczna, jeśli mieszkasz w stanie z dużą liczbą absolwentów szkół prawniczych. Niezmiennie oznacza to jednak zdanie egzaminu adwokackiego i przyjęcie do palestry w tym stanie.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Dyplom prawnika może być przydatny także w innych dziedzinach.

  • Mediator: $60,670
  • Sędzia: $115,520
  • Profesor: 76 000 dolarów

Punktacja i raportowanie w badaniach ankietowych

Badacze rynku zgadzają się, że ważne jest jasne przekazywanie odbiorcom wyników ankiety. Wyjaśnienie w języku laika, w jaki sposób przeanalizowano wyniki ankiety i co oznaczają konwencje raportowania. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy wyniki ank...

Profil niektórych z największych decyzji dotyczących franczyzy

Niektóre z największych i najbardziej znanych firm pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w kraju działają na zasadzie franczyzy. Franczyzy takie jak Century 21, RE/MAX i Coldwell Banker mają biura na całym świecie i mają wspólne marki, funkcje ...

Czytaj więcej

Ile jest wart dyplom ukończenia studiów wyższych?

Dowody są jasne: im więcej się uczysz, tym więcej zarabiasz. Statystyki pokazują, że absolwenci szkół wyższych zarabiają więcej, m.in wyższe stopnie naukowe zarabianie na wyższym poziomie wynagrodzeń. Amerykanie z wyższym wykształceniem zgłaszają...