Opis stanowiska agenta specjalnego ATF: Wynagrodzenie i więcej

Agenci specjalni Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych (ATF) egzekwuje przepisy federalne dotyczące sprzedaży i dystrybucji napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych, broni i materiałów wybuchowych oraz prowadzi dochodzenia w sprawie naruszeń tych przepisów. Prowadzą także dochodzenia w sprawie pożarów i podpaleń.

ATF jest częścią Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Wcześniej wchodziła w skład departamentów skarbu i rolnictwa.

Obowiązki i obowiązki agenta specjalnego ATF

Zawód agenta specjalnego ATF wymaga umiejętności wykonywania następujących zadań:

  • Prowadzić obserwację.
  • Przesłuchać podejrzanych i świadków.
  • Uzyskaj i wykonaj nakazy przeszukania.
  • Wyszukuj i analizuj dowody fizyczne.
  • Dokonuj aresztowań.
  • Przygotuj raporty przypadków.

Agenci ATF mają obowiązek składać zeznania na rzecz rządu federalnego w sądzie lub przed wielką ławą przysięgłych federalnych w sprawach, nad którymi pracowali. Ponadto, w razie potrzeby, mogą zostać wezwani do pomocy innym organom i departamentom egzekwowania prawa na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym.

Wynagrodzenie agenta specjalnego ATF

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) nie podaje statystyk dotyczących mediany, górnych 10% i dolnych 10% wynagrodzeń agentów specjalnych ATF. Według stanu na maj 2018 r. średnie roczne wynagrodzenie w zawodach związanych ze służbami ochronnymi jako całość wynosiło 40 640 dolarów, czyli nieco więcej niż średnie roczne wynagrodzenie dla wszystkich zawodów wynoszące 38 640 dolarów.

Podstawowe wynagrodzenie agenta specjalnego zależy od grupy zaszeregowania, na której jest on umieszczony w momencie zatrudnienia (5, 7 lub 9) oraz od stopnia (1–10), na którym znajduje się w ramach tej grupy zaszeregowania. W 2019 r wynagrodzenie podstawowe wahały się od najniższej kwoty 36 196 dolarów dla agenta na poziomie 5, stopień 1 do najwyższej wynoszącej 59 291 dolarów dla agenta na poziomie 9, stopień 10.

Agenci specjalni też zarabiają dodatkowy procent wynagrodzenia podstawowego, od nastolatków do ponad 30%, w zależności od stanowiska lokalizacja na terenie Stanów Zjednoczonych lub na ich terytoriach oraz dodatkowe 25% na wynagrodzenie za dostępność dla organów ścigania (SKOK). Mogą również otrzymać nagrodę pieniężną, jeśli biegle władają jednym lub kilkoma językami innymi niż angielski i regularnie posługują się tymi językami w pracy.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Kandydaci na stanowisko agenta specjalnego ATF musi posiadać co najmniej tytuł licencjata lub trzyletnie doświadczenie zawodowe w dochodzeniu karnym lub prawie egzekwowanie prawa lub równoważne połączenie wykształcenia wyższego i dochodzenia karnego lub egzekwowania prawa doświadczenie.

  • Proces zatrudniania: Agenci muszą przejść szeroko zakrojony proces, zanim zostaną zaproszeni do pracy w biurze. Składa się z testu sprawności fizycznej, egzaminu na agenta specjalnego ATF i kandydata na agenta specjalnego ATF Test oceniający, badania lekarskie i wariograficzne, test narkotykowy, badanie przeszłości i panel wywiad. Kandydat musi być obywatelem USA w wieku od 21 do 37 lat w momencie mianowania i musi zarejestrować się w systemie usług selektywnych, jeśli jest mężczyzną urodzonym po 21 grudnia 2010 r. 31, 1959. Muszą także posiadać prawo jazdy i legalne zezwolenie na noszenie broni palnej i amunicji.
  • Specjalny trening: Agenci ATF przechodzą 12-tygodniowy okres Program szkoleniowy dla detektywów kryminalnych Na Federalne Centrum Szkoleniowe w zakresie egzekwowania prawa w Glynco w stanie Georgia. Po ukończeniu tego szkolenia agenci przechodzą następnie na 15-tygodniowy program podstawowego szkolenia agentów specjalnych w Akademii Narodowej ATF, która również mieści się w Glynco.

Umiejętności i kompetencje agenta specjalnego ATF

Agent specjalny ATF powinien posiadać następujące umiejętności i cechy:

  • Wytrzymałość fizyczna i psychiczna: Praca jest wymagająca fizycznie i psychicznie.
  • Gotowy do podejmowania osobistego ryzyka: Praca może być niebezpieczna, a agenci mogą odnieść obrażenia lub zostać zabici podczas pełnienia obowiązków.
  • Chętnie się przeprowadzę: Agenci mogą zostać przeniesieni do dowolnego biura ATF w USA lub na ich terytoriach lub wysłani z misją zagraniczną.

Perspektywy pracy

BLS nie przewiduje wzrostu liczby stanowisk pracy dla agentów specjalnych ATF. BLS spodziewa się, że ogólna liczba stanowisk pracy w służbach ochronnych wzrośnie o 5% w latach 2016–2026, czyli mniej więcej tak szybko, jak średnia dla wszystkich zawodów.

Agenci specjalni ATF mają swoją siedzibę albo w głównej siedzibie w Waszyngtonie, albo w jednym z wielu lokalnych biur na terenie całego kraju lub za granicą. W zależności od wykonywanych zadań mogą spędzać dużo czasu w podróży.

Plan pracy

Regularne godziny pracy ATF to 8:30–17:00 od poniedziałku do piątku. Jednakże tygodniowy harmonogram pracy agenta specjalnego będzie się różnić w zależności od przydzielonych mu zadań.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

ATF przyjmuje aplikacje wyłącznie w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie o naborze pracy. Więcej informacji na temat rekrutacji do ATF można znaleźć na stronie stronie internetowej biura lub skontaktuj się z lokalnym biurem ATF.

PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINU

Strona internetowa ATF zapewnia przykładowe pytania i odpowiedzi do egzaminu na agenta specjalnego w każdej z trzech części: rozumowanie werbalne, rozumowanie ilościowe i rozumowanie dochodzeniowe.

BĄDŹ W FORMIE

Test sprawności fizycznej składa się z przysiadów, pompek i biegu na dystansie 2,5 mili. W zależności od wieku i płci wnioskodawcy wymagane są różne poziomy wydajności.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane pracą agentów specjalnych ATF mogą również rozważyć następujące stanowiska. Podane liczby to średnie roczne wynagrodzenia:

  • Policjant: $63,380
  • straznik wiezienny: $44,400
  • Inspektor przeciwpożarowy: $62,510

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Jak korzystać z ochrony zakupu pojazdów w serwisie eBay

Kupno samochodu przez Internet może być ryzykowną propozycją, szczególnie jeśli kupujesz pojazd niewidziany od osoby, której nigdy nie spotkałeś w innej części kraju. eBay'u doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożeń z tym związanych, dlatego skorzy...

Czytaj więcej

Jak wytwórnie Wielkiej Czwórki stały się Wielką Trójką

Jeśli jesteś fanem muzyki, prawdopodobnie wydaje się, że istnieją dosłownie tysiące wytwórni muzycznych rozsianych po całym świecie. Codziennie powstają nowe wytwórnie płytowe, aby zaspokoić potrzeby niszowych odbiorców i stylów muzycznych. Jedn...

Czytaj więcej

Metodyki zmiany kolejności w produkcji

Kluczową czynnością dla planistów jest to, kiedy podjąć decyzję o złożeniu zamówienia. Istnieje wiele metod zmiany kolejności, które można zastosować. Chociaż większość systemów komputerowych opiera się na planowanie zapotrzebowania materiałowego...