Cum este cu adevărat un loc de muncă cu NCIS?

Ești interesat să lucrezi pentru o agenție de aplicare a legii cu adevărat internațională? Poate doriți să luați în considerare o carieră ca agent special al serviciilor de investigare penală navală. Făcut celebru de emisiunea de televiziune NCIS, agenții speciali ai agenției se bucură de locuri de muncă fascinante care implică mister și intrigi internaționale.

NCIS este brațul de investigație al Departamentului Marinei Statelor Unite. Serviciul oferă sprijin de cercetare penală la Marina și Corpul Marin. Este alcătuit în principal din specialiști civili în investigații special instruiți, care sunt responsabili cu gestionarea cazurilor penale majore care implică personalul și proprietatea Marinei.

Istoria

Inițial o ramură a Oficiului de Informații Navale, NCIS a fost o parte integrantă a securității navale, într-o anumită calitate, de la Primul Război Mondial. În prezent, serviciul angajează peste 1.000 de agenți speciali care lucrează în Statele Unite și în întreaga lume, în aproape 40 de țări, pentru a rezolva crime majore și a preveni terorismul.

Îndatoriri și Responsabilități

Oriunde are o prezență Marina Statelor Unite, NCIS este reprezentat. Agenții sunt responsabili pentru investigarea crimelor care implică personalul marinei și familiile acestora, precum și echipamentele și bunurile marinei. Mai exact, NCIS are competența de a investiga infracțiunile majore care ar implica închisoare de un an sau mai mult conform Codului Uniform de Justiție Militară sau al Statelor Unite Codul penal.

De obicei, agenții speciali nu investighează infracțiuni minore, contravenții sau acte care sunt doar penale din cauza relației unui suspect cu Marina. În schimb, se concentrează asupra infracțiunilor majore care ar fi considerate penale în orice jurisdicție, inclusiv abuzul asupra copiilor, jaful, violul și omuciderea. Ei investighează, de asemenea, orice deces nesupravegheat al personalului naval despre care nu se știe imediat că se datorează unei boli sau altor cauze naturale.

Agenții speciali NCIS desfășoară operațiuni de contrainformații împotriva teroriștilor. Aceștia lucrează pentru a ajuta la prevenirea atacurilor teroriste și pentru a colecta informații despre suspecții terorişti. Ei efectuează, de asemenea, verificări de securitate pentru a se asigura că navele și complexele navale sunt cât mai ferite de atacuri.

De asemenea, agenții oferă servicii de securitate cibernetică pentru a se asigura că sistemele de date navale rămân securizate. Acești agenți lucrează pentru a detecta, a dejuca și a captura hackeri și pentru a preveni atacurile de la viruși și malware.

Slujba unui agent special NCIS include adesea:

  • Efectuarea anchetelor penale
  • Călătorii extinse pentru perioade lungi de timp
  • Operațiuni de combatere a terorismului
  • Operațiuni de contrainformații
  • Efectuarea de arestări
  • Executarea mandatelor de percheziție
  • Pregătirea mandatelor de percheziție și arestare
  • Redactarea Rapoartelor

Agenții speciali NCIS sunt alocați stațiilor navale și bazelor Corpului Marin al Statelor Unite din jurul lume, iar un investigator este staționat pe fiecare portavion american și pe fiecare navă de asalt cu punte mare la mare. Agenții pot lucra ore obositoare și pot petrece zile și luni departe de casă sau pe mare în timpul misiunii.

Cerințe

Pentru a fi luați în considerare pentru o poziție de agent special, candidații trebuie să aibă vârsta sub 37 de ani sau trebuie să fie actuali angajați federali sau eligibili pentru preferința veteranilor. De asemenea, solicitanții trebuie să aibă vederea corectată la 20/20, să fie cetățean al Statelor Unite și să dețină un permis de conducere valabil.

Candidații trebuie să dețină cel puțin o diplomă de licență de la o instituție acreditată. Un extins verificare a antecedentelor vor fi efectuate. Solicitanții vor trebui să fie capabili să se califice pentru autorizarea secretă, ceea ce va necesita de obicei: a examen poligraf.

Abilitățile esențiale includ observarea, gândirea critică și rezolvarea de probleme. Abilitățile de scriere a rapoartelor sunt vitale, la fel și abilitățile de comunicare interpersonală.

La numire, candidații vor urma cursul NCIS Basic Agent la Centrul federal de instruire pentru aplicarea legii din Glynco, Georgia. După finalizare, agenții vor putea învăța noi abilități și specializări pe măsură ce avansează în cariera lor.

Salariu

Serviciile de Investigații Criminale Navale efectuează angajări periodic, după cum o impun nevoile agenției. Pentru a găsi deschideri și oportunități, verificați cu Site-ul USA Jobs. Agenții speciali câștigă un salariu de bază de aproximativ 56.000 USD anual, fără a include tarifele de localitate și plata disponibilității pentru aplicarea legii (LEAP) aditivi.

Este o carieră potrivită pentru tine?

Puține oportunități în aplicarea legii oferă mobilitatea și varietatea unei cariere ca agent special NCIS. Dacă vă place să călătoriți, bucurați-vă de șansa de a face o varietate de investigații complexe și de a avea un aprecierea pentru armata americană, o carieră în serviciile de investigare navale poate fi perfect cariera de criminologie Pentru dumneavoastră.

Cum se face o analiză comparativă a pieței (CMA)

Dacă ești nou la afaceri imobiliare sau nou în zonă, obțineți ajutor. Un CMA nu este doar matematică comparativă. Cunoașterea aprofundată a dinamicii vânzărilor de proprietăți în zona specifică este necesară pentru a face judecăți pe baza datelor...

Citeste mai mult

Piața de nișă: ce este?

O piață de nișă este o porțiune concentrată, care poate fi vizată a unei piețe mai largi, în care pot fi vândute produse sau servicii specializate. Stabilirea unei piețe de nișă ajută companiile să obțină avantaje competitive. Aflați mai multe d...

Citeste mai mult

Probleme cu coloana vertebrală și șold cu serviciul militar

Când un recrut merge la MEPS (Military Entrance Processing Station), el/ea va fi testat și evaluat medical, precum și va lua ASVAB. Înainte de această întâlnire cu medicii militari, a căror unică sarcină este să vadă dacă recruții au probleme med...