Locuri de muncă în Corpul Marin: 4641 Fotograf de luptă

La fel ca omologii lor civili și fotografi din celelalte ramuri ale serviciilor armate, fotografi de luptă marină surprind evenimentele de zi cu zi pe măsură ce se întâmplă. Acești pușcași marini își fac o cronică asupra colegilor lor în timpul războiului și oferă imagini pentru o varietate de scopuri militare diferite. Este un rol periculos, dar important în orice unitate marină.

Rețineți că aceasta este o meserie care se ocupă de camere foto și fotografie. Există o slujbă similară, videograf marin, care are sarcina de a opera echipamente video și de a filma videoclipuri, dacă ești mai interesat de imaginile în mișcare decât de fotografii.

Fotograful de luptă marin este considerat o specialitate ocupațională militară primară (PMOS) și este clasificat ca PMOS 4641. Este deschis pentru marinarii înrolați al căror rang variază de la soldat la sergent de stat major.

Responsabilitățile PMOS 4641

Fotografii de luptă marină folosesc camere digitale și echipamente pentru a face fotografii într-o gamă largă de condiții și medii. Aceasta include fotografierea pe timp de noapte, pe vreme nefavorabilă, în timpul operațiunilor de luptă și sub apă. Fotografiile lor pot fi folosite pentru afaceri civile, colectare de informații, investigații, cercetare, recrutare și în scopuri de documentare.

Pe lângă realizarea de fotografii, fotografi de luptă marină inspectează și efectuează întreținerea echipamentelor fotografice, și sunt responsabili pentru arhivarea și documentarea imaginilor statice și, în unele cazuri, asistarea videografilor marini.

Subofițerii (subofițerii) care sunt fotografi de luptă vor supraveghea alți fotografi, vor redacta rapoarte oficiale și corespondență și vor supraveghea bugetul fotografilor. Ei sunt însărcinați cu supravegherea și organizarea operațiunilor departamentului de fotografie.

Calificarea ca fotograf de luptă marină

Pentru a fi eligibil pentru rolul de fotograf de luptă marin, veți avea nevoie de un scor de cel puțin 100 la segmentul tehnic general (GT) al testului ASVAB (Armed Services Vocational Aptitude Battery). Veți avea nevoie de vedere normală a culorilor, ceea ce înseamnă că nu puteți fi daltonic.

Deoarece veți manipula imagini și informații potențial sensibile, veți avea nevoie de o autorizație de securitate secretă pentru acest job. Acest lucru necesită o verificare a antecedentelor care vă va examina caracterul și finanțele. O înregistrare a abuzului de droguri sau alcool poate fi descalificatoare pentru acest PMOS și orice infracțiuni penale vor fi, de asemenea, cântărite.

Marinii în această slujbă trebuie să fie cetățeni americani.

Pregătire ca fotograf de luptă marin

Ca și în cazul tuturor marinelor, mai întâi, veți finaliza antrenamentul de bază (cunoscut și sub numele de tabără de pregătire) fie în San Diego, fie în Insula Parris, Carolina de Sud.

În continuare, veți urma cursul de fotografie de bază de patru luni la Fort Meade din Maryland. Dacă puteți demonstra competența în fotografie prin formare sau experiență civilă, este posibil să puteți renunța la o parte a cursului de formare.

Civil echivalent cu Marine Combat Photographer

Deoarece cea mai mare parte a muncii pe care o fac acești marinari este în situații de luptă, nu există cu adevărat un echivalent cu această slujbă în forța de muncă civilă. Cu toate acestea, formarea ca fotograf în condiții extreme ar trebui să te califice mai mult decât să lucrezi ca fotograf de știri, fie pentru un ziar, fie pentru o publicație online.

De asemenea, ar trebui să fii bine poziționat pentru a lucra ca fotograf independent, în roluri precum fotografia de nuntă sau ca fotograf de studio.

Cum să scrieți un discurs principal eficient

Este o onoare să mi se ceară să livrezi un keynote — vrei să fii cel mai bun. Cu cât un discurs este mai lung, cu atât este mai ușor să te pierzi în text. Ar putea dura câteva ore sau jumătate de zi scrie un scurt discurs, dar redactarea, editare...

Citeste mai mult

Leziuni corporale: ce sunt?

Vătămarea corporală se referă la vătămarea fizică și la rezultatele acelei vătămări. Termenul este folosit în multe tipuri de asigurări de afaceri pentru a clarifica ceea ce este acoperit de o poliță. Aflați mai multe despre vătămările corporale...

5 moduri de a folosi Facebook pentru a-ți promova restaurantul

Cu un miliard (da, miliarde), Facebook este încă cea mai puternică platformă de socializare pentru promovarea afacerilor. Restaurantele pot folosi Facebook pentru a intra în legătură cu clienții și pentru a crește vânzările prin multe moduri dife...