Descrierea postului de antrenor de cai de curse: salariu și altele

Antrenorii de cai de curse supraveghează îngrijirea și condiționarea zilnică a cailor din grajdul lor pentru a-i pregăti corespunzător pentru competiția pe pistă. Ei sunt responsabili pentru a se asigura că caii aflați în îngrijirea lor primesc o nutriție adecvată, atenție veterinară și exerciții fizice.

Formatorii se pot ramifica în ofertă agent de sânge servicii, cum ar fi reprezentarea clienților la licitații publice, evaluarea cailor pentru achiziții private, trimiterea clienților către agenții de asigurări sau selectarea și antrenamentul tinerilor cai pentru revânzare.

Antrenorii pot oferi, de asemenea, servicii inițiale de spargere și antrenament pentru caii tineri la un centru de antrenament pe care îl dețin sau îl operează. Există o serie de aceste facilități concentrate în Florida și Carolina de Sud. Aceste zone oferă condiții meteorologice favorabile pentru antrenament pe tot parcursul anului, plus acces convenabil la servicii veterinare de înaltă calitate.

Îndatoriri și responsabilități ale antrenorului de cai de curse

Meseria de antrenor de cai de curse implică adesea următoarele sarcini:

  • Planificați antrenamente.
  • Introduceți caii în cursele corespunzătoare.
  • Sfatuieste jocheul cu privire la strategia cursei.
  • Informați proprietarii cu privire la progresul în ceea ce privește pregătirea cailor lor și opțiunile de înscriere la cursă.
  • Supraveghează angajații stabili.
  • Programează programări de îngrijire a sănătății și întreținere pentru cai.

Formatorii trebuie să fie familiarizați cu prevenirea și tratamentul rănilor ecvine, să știe cum să facă în mod corespunzător utilizați în mod corespunzător aderența și alte ajutoare de antrenament și aveți cunoștințe despre anatomia ecvină și fiziologie.

Familiarizarea cu medicamentele și timpul necesar pentru ca un medicament să părăsească sistemul calului este de mare importanță; Instructorii trebuie să fie atenți să evite testele antidrog pozitive, care pot duce la amenzi și suspendări.

Salariu antrenor de cai de curse

Salariul unui antrenor de cai de curse depinde în mare măsură de nivelul lor de experiență și succes. Cei cu experiențe dovedite de antrenament de cai care câștigă curse de prim rang își vor câștiga existența, deoarece antrenorii colectează de obicei 10% din banii câștigați de caii în grija lor. De asemenea, aceștia pot percepe o rată zilnică de 65 USD până la 100 USD pe zi pe cal pentru a acoperi costurile forței de muncă, fân, cereale, paie, chirie de boxe, echipamente de birou și hambar, lipici și provizii.

Biroul de Statistică al Muncii din S.U.A. furnizează date despre salarii pentru toți dresorii de animale, nu doar pentru cei pentru cai. Antrenorii de cai de curse câștigă de obicei mai mulți bani decât antrenorii altor tipuri de animale.

  • Salariul mediu anual: 29.290 USD (14,08 USD/oră)
  • Primul salariu anual de 10%.: Mai mult de 55.760 USD (26,81 USD/oră)
  • Salariul anual de jos de 10%.: mai puțin de 20.270 USD (9,74 USD/oră)

Sursă: Biroul de Statistică a Muncii din SUA, 2018.

Atunci când calculează veniturile, formatorii trebuie să ia în considerare și costuri, cum ar fi cheltuielile de călătorie, salariile pentru orice persoană care lucrează pentru ei și asigurarea de răspundere civilă.

Nu este necesară nicio diplomă oficială sau o cale educațională specifică pentru a deveni formator. Mulți antrenori își fac drumul în industrie, începând ca un plimbător fierbinte (cineva care plimbă caii după ce se antrenează), îngrijește sau călăreț.

  • Licențiere: Antrenorii trebuie să fie autorizați de către comisia de curse din fiecare stat în care intenționează să înceapă cai, iar cerințele de licență variază de la stat la stat. În general, un antrenor trebuie să-și demonstreze cunoștințele despre regulamentele de curse, terminologie, și abilități generale de călărie prin examene scrise și practice. Testarea este de obicei administrată de către comisarii de curse (oficiali) de pe pistă. Unele piese necesită unul până la doi ani de licență anterioară de pistă (ca proprietar, mire sau antrenor asistent) înainte ca o persoană să poată aplica pentru o licență de antrenor.

Abilități și competențe ale antrenorului de cai de curse

Nu toată lumea are ceea ce este necesar pentru a fi un antrenor eficient de cai de curse. Iată care sunt calitățile și aptitudinile pe care le va avea un antrenor de succes:

  • Arbitru grozav al talentului cailor:Instructorii de cai de curse pot vedea care cai au cea mai mare capacitate de curse și capacitatea de a-și maximiza talentul.
  • Interspecii și abilități de comunicare interpersonală: Trebuie să fie capabili să comunice eficient cu caii și oamenii pentru care lucrează și care lucrează pentru ei.
  • Strategia de curse: Împreună cu jocheul, ei determină cum să alerge o anumită cursă pentru a învinge adversarii cailor lor.

Se așteaptă ca o categorie largă de lucrători în îngrijirea animalelor și servicii creste cu 22% din 2016 până în 2026, mult mai rapid decât pentru toate ocupațiile, potrivit Biroului de Statistică a Muncii.

Antrenorii de cai de curse pot găsi de lucru în Statele Unite și în multe țări pe circuitul internațional. Principalele locuri de curse internaționale includ Dubai, Anglia, Irlanda, Franța, Japonia, Canada, Africa de Sud și Hong Kong.

Formatorii lucrează cea mai mare parte a zilei în aer liber, în condiții meteorologice foarte variate. Călătoriile frecvente sunt de obicei necesare pentru cai în cursa de îngrijire pe pistele din toată țara.

Antrenorii lucrează adesea șase până la șapte zile pe săptămână și trebuie să fie de gardă pentru urgențe legate de caii în grija lor. Orele pot fi lungi; mulți antrenori își încep ziua înainte de răsăritul soarelui.

Cum să obțineți postul

UCENICIE

Majoritatea formatorilor sunt ucenici cu un trainer cu experiență pentru a învăța profundele și dezavantajele jobului.

GĂSEȘTE LOCURI DE MUNCĂ

EQUISTAFF și Curtea și Mirele postați locuri de muncă în domenii legate de cai. Odată ce sunteți un trainer consacrat și de succes, proprietarii vă vor solicita serviciile.

Persoanele interesate să devină antrenori de cai de curse ar putea lua în considerare și următoarele locuri de muncă. Cifrele furnizate sunt salariile medii anuale:

  • Lucrător de recreere: $25,060
  • Crainic de curse: $31,990
  • Medic veterinar: $93,830

Sursă: Biroul de Statistică a Muncii, 2018.

Originile și principiile Lean Manufacturing

Introducere Impingerea spre lean manufacturing provine din sistemul de producție Toyota, care este adesea denumit producție Just In Time (JIT). Compania Toyota a avut succes după cel de-al Doilea Război Mondial, când proprietarii de fabrici japo...

Citeste mai mult

7 Metode de depozitare a paleților în depozit

Introducere Multe companii își stochează produsele paleti în depozit, și există câteva metode de depozitare a paleților care permit personalului din depozit să depoziteze paleții în mod eficient. Sistemele comune de depozitare a paleților includ...

Citeste mai mult

Ce este încălcarea drepturilor de autor?

Dreptul de autor este un tip de protecție legală pentru lucrările originale, cum ar fi scrisul, muzica sau fotografia. La fel ca mărcile comerciale și brevetele, drepturile de autor sunt un tip de proprietate cu drepturi specifice. Numai propriet...