Специалист по грижи за армията (68T) Описание на длъжността

click fraud protection

Основна длъжностна характеристика

Армията предоставя ветеринарни услуги на всички военни клонове. Докато тяхната основна мисия е да се грижат за държавните животни, като патрулни кучета, церемониални коне, шейни кучета, морски бозайници и животни, използвани в изследванията, те също така предоставят основни ветеринарни услуги на военни членове домашни любимци.

The специалист по грижа за животните контролира или осигурява грижата, управлението, лечението и санитарните условия за животните, с началник отговорност за превенция и контрол на болести, предавани от животно на човек, и цялостна грижа за тях държавни животни.

Задължения и отговорности

Осигурява рутинни ежедневни грижи за животни във ветеринарни лечебни или изследователски и развойни съоръжения, получава медицинска история от собственици и/или манипулатори и измерва и записва жизнените показатели на животните. Извършва физически прегледи за откриване на очевидни аномалии и докладва констатациите на ветеринарния лекар, позиционира и ограничава животните за преглед и лечение.

Изчислява дозите и прилага перорални и локални лекарства според указанията на ветеринарния лекар. Поддържа санитарните условия за всички компоненти на ветеринарните лечебни заведения, включително операционна зала и оборудване. Подпомага ветеринарния лекар при хирургични процедури и извършва евтаназия, когато е инструктиран от ветеринарен лекар. Почиства, дебридира и зашива повърхностни рани. Събира, съхранява и подготвя кръв, урина, изпражнения, остъргвания от кожа и проби след смъртта за изпращане и оценка.

Извършва рутинни диагностични лабораторни тестове като фекални цитонамазки, изследване на урината, кръвна картина и химия. Записва резултатите от лабораторните изследвания. Прави и развива радиография на определени части от животинско тяло. Инициира и поддържа здравни досиета на животните, имунизационни досиета, досиета за регистрация на животни, доклади за случаи на ухапвания от животни и други административни досиета.

Осигурява технически насоки, управление и обучение на младши персонал. Извършва усъвършенствани спешни медицински процедури върху животни, като сортиране, трахеотомия, управление на задницата и отравяне, венозно прекъсване и поставяне на стомашни тръби. Работи с механични респиратори, сърдечни монитори и газови стерилизатори. Наблюдава управлението на доставките и процедурите за администриране на пациенти. Подготвя бюджети, обучава работници за спешни грижи за животни и подпомага екипите за изследователски протоколи.

Информация за обучение

Обучението за работа на специалист по грижи за животни изисква 10 седмици основно бойно обучение и 11 седмици напреднало индивидуално обучение, включително практика в грижите за животни.

Някои от уменията, които ще научите, са техники за грижа за пациентите, техники за спешна медицина, методи за стерилизиране на хирургическо оборудване и техники за гипсово леене.

Резултат ASVAB Задължително: 15 в област на способности ST.

Разрешение за сигурност: Нито един.

Изискване за якост: умерено тежък.

Изискване за физически профил: 222221.

Други изисквания

  • Нормално цветно зрение изисква се
  • Успешно завършване и кредит за гимназиален курс по една от биологичните науки

Гледачи на неселскостопански животни Ветеринарни технолози и техници Подобни граждански професии

  • Гледачи на неселскостопански животни
  • Ветеринарни технолози и техници

Неща, които трябва да знаете за обявите с фиксирани цени в eBay

Списъците с фиксирани цени се превърнаха в доминираща стратегия формат в eBay през последните години и има основателна причина: когато сте заобиколени от онлайн търговия на дребно, е губещо предложение да предлагате само сложни търг формати, помр...

Прочетете още

Къде са скритите разходи на вашата верига за доставки?

Вашата верига за доставки изглежда ли като 13 отделни британски колонии или обединени Съединени щати? Ако вашата компания не е проектирала и внедрила a стратегия на веригата за доставки, след това отделните колонии във вашата верига за доставки ...

Прочетете още

Как да започнете бизнес за печене от дома си

Обичате ли да печете? Вие ли сте любимият човек за набиране на средства за продажба на бисквитки от училище или местни организации с нестопанска цел? Гледате ли състезания по готвене по телевизията и искате да се състезавате, за да спечелите голя...