Produceri munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A szórakoztatóipar producerei hajlamosak a film, a televíziós műsor vagy a színpadi produkció elkészítésével kapcsolatos üzleti és pénzügyi kérdésekre. Ők felügyelik a gyártást, és felelősek a késztermék költségvetéséért, ütemezéséért és minőségéért.

A gyártó kötelezettségei és felelősségei

A termelő feladatai általában a következők:

  • Személyzet felvétele a produkcióhoz, például a rendező, a stáb és néha a szereplők
  • Írók, rendezők, menedzserek, színészek és más személyzet tevékenységének koordinálása a gyártási folyamat során
  • Pénzgyűjtés, valamint egy produkció költségvetésének és méretének meghatározása
  • Vezetési politikák kialakítása
  • A főbb gyártási változtatások jóváhagyása
  • A gyártás utáni folyamatok nyomon követése a részletek pontos elkészítése érdekében
  • Menedzsment végrehajtása olyan tevékenységek, mint a költségvetés felügyelete, ütemezés, tervezés és marketing
  • Találkozók tartása a személyzettel, hogy megvitassák a gyártás előrehaladását és a bejelentkezéseket, hogy biztosítsák a termelési célok elérését

Általában a producerek hozzák meg a végső üzleti és pénzügyi döntéseket egy film-, tévé- vagy színpadi produkcióval kapcsolatban. Felvehetik és felügyelhetik a személyzetet, amelybe rendezők, vágók, operatőrök, díszlet- és jelmeztervezők stb. tartozhatnak. Gondoskodnak arról, hogy a gyártás az ütemterv szerint haladjon, és végső soron ők a felelősek a végtermékért.

A nagy produkcióknak több producere is lehet, akik a produkció különböző aspektusaiért felelősek. Például az executive producerek felügyelhetik a produkció átfogó aspektusait, míg a vonalproducer a produkció napi vonatkozásait irányítja.

Termelői fizetés

A termelő fizetése a helytől, a tapasztalattól és a termelés típusától függően változhat. A nagy hollywoodi produkciók fizetése például általában jóval magasabb, mint az itteni sáv.

  • Éves medián fizetés: $71,620
  • Legfelső 10% éves fizetés: $164,290
  • Alsó 10% éves fizetés: $33,730

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Egyes esetekben a producerek a jegyeladások egy százalékát megkeresik a kész produkcióból.

Oktatás, képzés és minősítés

Nincsenek speciális oktatási követelmények a produceri munkához, de sok munkáltatónak alapképzésre és tapasztalatra van szüksége.

  • Oktatás: Sokan, akik producerek akarnak lenni, filmet vagy színházat tanulnak az egyetemen. Az üzletvezetői végzettség is nagyon hasznos lehet egy producer számára.
  • Tapasztalat: Egyes producerek, akik a szórakozás az ipar, mint szereplőkírók vagy asszisztensek alacsony horderejű projektekben, és haladjanak előre, ahogy tapasztalatot szereznek.

Termelői készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Kommunikációs képességek: A gyártóknak hatékonyan össze kell hangolniuk a termelésben részt vevő összes emberrel a zökkenőmentes működés érdekében.
  • Döntéshozatali képességek: Gyakran a producerek mondják ki a végső szót a produkcióval kapcsolatos nagy döntések meghozatalában, és nekik kell eldönteniük, hogy kit alkalmaznak.
  • Időgazdálkodási készségek: A gyártóknak reális gyártási ütemtervet kell készíteniük, és biztosítaniuk kell, hogy a gyártás időben lezajlik.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzések szerint 2026-ig 12 százalékkal nő a foglalkoztatottság ezen a területen, ami gyorsabb, mint az ország összes foglalkozásának 7 százalékos általános foglalkoztatásnövekedése.

Munkakörnyezet

Mivel ezt a foglalkozást a határidők és a költségvetések határozzák meg, egyesek számára stresszes lehet. A termelőknek képesnek kell lenniük arra, hogy jól dolgozzanak nyomás alatt. Előfordulhat, hogy gyakran kell utazniuk, akár azért, hogy egy filmet vagy tévéműsort a helyszínen forgatjanak, vagy egy színházi produkcióval turnézzanak. Egy sikeres késztermék előállítása azonban számos jutalmat arathat.

Munkarend

A gyártási idő hossza munkánként változhat, napoktól hónapoktól évekig. A munkaidő munkakörönként is változhat. Minden harmadik termelő heti 40 óránál többet dolgozik, a BLS szerint, és sokan hétvégén és este dolgoznak.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a produceri tevékenység iránt, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Film- és videószerkesztő: 58 210 dollár
  • Művészeti vezető: 92 500 dollár
  • Legfelsőbb vezető: 104 700 dollár

Hogyan szerezz munkát

Elindulhat a producerré válás útján, ha asszisztensi vagy más munkát vállal az iparágban, és építi kapcsolatait és tapasztalatait. A szórakoztató produkcióval kapcsolatos álláswebhelyek a következők:

ProductionHUB.com

Ez a weboldal kínál álláshirdetések különösen a film- és videógyártásban, valamint az iparágban dolgozók egyéb erőforrásaiban.

EntertainmentCareers.net

Ez egy fizetett, tagságon alapuló álláskeresési platform a szórakoztatóiparban dolgozók számára, és magában foglalja állások a tévé- és filmgyártásban.

OffStageJobs.com

Ez a weboldal kínál álláshirdetések a színház számára és élő szórakoztatóipar.

Az étkezési számok jelentősége

A számok számítanak, ha sikeres vendéglátó-ipari vállalkozást működtet. Ha új vagy esemény tervezés, ez a felismerés meglepő lehet számodra, de tény, hogy a számok erősen mozgatják a vendéglátó világot. A vendégek száma, az adagok mérete és a ki...

Olvass tovább

Hogyan lehet azonosítani egyedi eladási ajánlatát – USP

A egyedi értékesítési javaslat (USP) az a tényező vagy előny, amely miatt az Ön terméke különbözik – kiemelkedik – a piacon lévő többi egyenértékű terméktől. Példaként említhető, hogy egy termék kisszériás feldolgozást alkalmazhat, ha a versenytá...

Olvass tovább

Tippek és ötletek egy sikeres kiállításhoz

Kisvállalkozások tulajdonosaiként, különösen az induló szakaszban lévők számára, a kiállításra való felkészülés nagyon ijesztő és frusztráló lehet. Mit vegyünk a kiállításon és hogyan mutatjuk be? Először tájékozódnia kell annak a szakkiállításn...