Kiskereskedelmi kategóriavezető Munkaleírás: Fizetés és egyebek

A kiskereskedelmi kategóriamenedzser üzleten belüli szakértő a vizuális merchandising, egy meghatározott termékcsoport árazása, kezelése és értékesítése. Ez szakvélemény kulcsfontosságú az árképzéshez, a termékmegjelenítéshez, marketing, valamint bizonyos termékek promóciói, hogy azok jól láthatóak, hozzáférhetőek és vonzóak legyenek az ügyfelek számára.

A sikeres kiskereskedelmi kategóriamenedzserek az értékesített termékek mennyiségének növelésével és a kategória készletforgalmának gyorsításával járulnak hozzá a vállalat jövedelmezőségéhez. Gyakran segítenek a termékek megrendelésében, árképzésében és rendszerezésében, vagy vállalják a felelősséget. Több termékkategóriáért is felelősek, vagy egy kategórián belül néhány termékre szakosodhatnak.

A kiskereskedelmi kategóriavezető feladatai és felelősségei

A kiskereskedelmi kategóriavezető fő feladatai és felelősségi körei a következők:

  • Szállító menedzsment
  • Termék kiválasztása
  • Termék keverék
  • Termék árazás
  • Termékmegjelenítés
  • Marketing
  • Tervezés
  • Leltár kezelés

A kiskereskedelmi kategóriák vezetői gyakran felelősek az árak, a szállítás és a fizetési feltételek megtárgyalásáért, amelyek mindegyike befolyásolhatja a termékek és az egyes kiskereskedelmi üzletek kiskereskedelmi haszonkulcsát. Ők felelősek a versenyképes árpontok megállapításáért és az árak módosításáért az eladások növelése és a stagnáló tételek készletből való eltávolítása érdekében.

Az előrejelzett előrejelzések és a tényleges eladások egyensúlyát a kiskereskedelmi kategóriavezetők trend-előrejelzéseket készítenek és értékesítési terveket hajtanak végre. A pénzügyi elemzés is része ezeknek a feladatoknak.

Kiskereskedelmi kategóriavezető fizetése

A kiskereskedelmi kategóriavezető fizetése a munkavégzés helyétől és a területen szerzett tapasztalattól függően változhat. A kiskereskedelmi kategóriavezetők a vezetői csapat tagjai, így fizetésüket gyakran teljesítménybónuszokkal, nyereségrészesedésekkel, esetenként értékesítési jutalékokkal egészítik ki. Az ellátási csomagok általában egészségbiztosítást és kedvezményeket tartalmaznak a bolti árukra.

  • Éves medián fizetés:84 236 USD (42,12 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 116 635 USD (56,07 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 53 949 USD (25,94 USD/óra)

Forrás: PayScale, 2019.

Oktatás, képzés és minősítés

A kiskereskedelmi kategória menedzserei karriert keresőknek ideális esetben főiskolai végzettséggel és ehhez kapcsolódó tapasztalattal kell rendelkezniük.

  • Oktatás: Bár lehetséges, hogy egy kategóriamenedzser egy kiskereskedelmi szervezet rangjain keresztül feljebb léphet, gyakran megkövetelik az üzleti, kiskereskedelmi, menedzsment, értékesítési vagy marketing szakos alapképzést. A Master of Business Administration (MBA) fokozat megszerzése vagy néhány posztgraduális kurzus elvégzése nyújthat lehetőséget előny a többi jelölttel szemben, különösen, ha a tanulmányi terület merchandising vagy kiskereskedelem menedzsment.
  • Tanúsítvány:A tanúsítvány megszerzése a Kategória Menedzsment Egyesület (CMA) előnyt jelenthet a felvételi folyamat során.
  • Tapasztalat: A kiskereskedelmi kategóriavezetőknek nem mindig kell előzetes vezetői tapasztalattal rendelkezniük, de az értékesítési és szállítói kapcsolatok terén szerzett erős háttérrel rendelkezőket kedvezően ítélik meg. További termékbeszerzési, pénzügyi elemzési és készlet-ellenőrzési tapasztalat előnyt jelent. Az árukategórián belüli értékesítési és marketing termékekkel kapcsolatos speciális szakértelem értékes tapasztalat. Előnyös az árukategóriához kapcsolódó termékek, fogyasztói igények, vásárlási gyakorlatok, értékesítési célok és a kiskereskedelmi környezet gyakorlati ismerete.

Kiskereskedelmi kategóriavezetői készségek és kompetenciák

Bizonyos tulajdonságok és készségek segítenek abban, hogy sikeres legyen kiskereskedelmi kategóriamenedzserként:

  • Vezetői képességek: A sikeres kiskereskedelmi kategória menedzsernek tapasztaltnak kell lennie kemény és puha vezetési készségekben, elemző és kiskereskedelmi menedzsment készségekben, valamint emberkapcsolati készségekben.
  • Elemzési készségek: A kiskereskedelmi kategóriavezetőknek analitikusnak és gyakorlatiasnak kell lenniük, hogy hatékonyan tudják kezelni a munkájukhoz tartozó számokat.
  • Interperszonális készségek: A sikeres kiskereskedelmi kategóriamenedzsernek intuitívnak és személyesnek kell lennie a kapcsolatok kezeléséhez.
  • Problémamegoldó képesség: A kiskereskedelmi kategóriamenedzserek többfeladatos és hatékony problémamegoldók, akik a kiskereskedelmi folyamat több szakaszában vesznek részt.
  • Tárgyalókészség: A kiskereskedelmi kategória vezetői jó ítélőképességet és bölcsességet alkalmaznak a tárgyalások és előrejelzések során. Ebben a szerepben a jó intuíció ugyanolyan értékes, mint a jó elemzés.
  • Figyelem a részletekre: A kivételes szervezőkészség és a részletekre való odafigyelés elengedhetetlen.
  • Kommunikációs képességek: A kiváló kommunikációs készségek írásban és szóban egyaránt fontosak az eladókkal és munkatársakkal való kapcsolattartás során.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kiskereskedelmi ágazatban a munkahelyek növekedése 2026-ig általában körülbelül 2%-os lesz. Ez az összes foglalkozás átlagánál lassabb, és az online értékesítés növekedésének, valamint a hagyományos kiskereskedelmi üzletek ennek megfelelő csökkenésének tulajdonítható.

Munkakörnyezet

Bár a kiskereskedelmi kategóriavezetők munkájának jelentős része a kulisszák mögött, gyakran irodában zajlik, a padlón is eltöltenek egy kis időt. A kiskereskedelmi üzletek általában tiszták, vonzóak és jól karbantartottak, szem előtt tartva a vásárlók tetszését és csábítását.

Munkarend

Ez a foglalkozás megfelel a szokásos munkaidőnek, de bizonyos helyzetekben túlórát igényelhet.

Hogyan szerezz munkát

ELLENŐRIZZE AZ ÁLLÁSTÁBLÁZATOKAT

Karrierista állásajánlatokat biztosít kifejezetten ehhez a foglalkozáshoz.

ACE AZ INTERJÚ

Megmunkálható összefoglalja azokat a kérdéseket, amelyekre valószínűleg számíthat, valamint néhány egyéb tippet.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • Ingatlanügynök: $50,300
  • Értékesítési mérnök: $101,420
  • Gyártási Értékesítési Képviselő: $61,660

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Tudatosan átalakíthatja vállalati kultúráját

Vállalati kultúrája jelentős hatással van arra, hogy vállalata eléri-e legjelentősebb céljait vagy sem. Lehet, hogy módosítania kell a kultúrán, vagy teljes kultúra-átalakításra van szüksége. Bár változó szervezeti kultúráját tud úgy érzi, sziklá...

Olvass tovább

Az igazság és mítoszok a hálózati marketingről

Nincs olyan félreérthető és démonizáltabb munka-at-home rendszer, mint a hálózati marketing, amelyet más néven többszintű marketingnek (MLM) is neveznek. Legjobb esetben a hálózati marketinget jelentéktelen anyuci-vállalkozásoknak tekintik, vagy ...

Olvass tovább

Interjúkérdések a menedzserjelölteknek

Vezetői vagy felügyelői pozícióra jelöltekkel interjút készíteni egészen más, mint egy személy átvizsgálása, hogy a vállalat élvonalában dolgozzon. Végül is ők mentorálják és irányítják a felelősségük alá tartozó alkalmazottakat. És felelősséggel...