Ważne umiejętności na stanowiskach budowlanych

click fraud protection

Budownictwo może być karierą wymagającą wysiłku fizycznego i psychicznego, ale satysfakcjonującą osobiście i finansowo. Niektórzy ludzie pracują na budowie przez krótki czas, być może po to, aby zebrać pieniądze na studia, podczas gdy inni spędzają całe życie zawodowe na budowaniu – lub rozbiórce – w świecie wykonawców.

Przyszli pracownicy budowlani mogą nie zdawać sobie sprawy, ile wymaganych umiejętności już posiadają. Wiele osób uczy się umiejętności budowlanych, pracując nad własnymi projektami w domu lub pracując jako wolontariusze z sąsiadami lub organizacjami społecznymi.

Istnieją również umiejętności bardzo przydatne w pracach budowlanych, takie jak matematyka, których mogłeś się nauczyć w innym kontekście.

Jakie są umiejętności budowlane?

Wszystko, co wiąże się z planowaniem i wznoszeniem konstrukcji fizycznych, obejmuje budowę. Podczas gdy większość prac budowlanych rozpoczyna się na miejscu od wykonywania prostych, rygorystycznych zadań, te, które je wykonują praktykowani w branży od wielu lat, z sukcesem zarządzają całymi zespołami budowlanymi projektowanie.

Prace budowlane na poziomie podstawowym zazwyczaj nie wiążą się z wymaganiami edukacyjnymi, chociaż programy szkoleniowe na poziomie szkół średnich mogą być bardzo pomocne.

Niektóre programy praktyk zawodowych wymagają dyplomu szkoły średniej lub GED. Aby ćwiczyć pewne zaawansowane umiejętności, takie jak spawanie, możesz potrzebować specjalistyczne szkolenia i odpowiednią licencję. Wiele Praca na budowie jest dobrze płatna.

Rodzaje umiejętności budowlanych

Specyficzne umiejętności budowlane obejmują murowanie, stolarstwo, wylewanie cementu, układanie płyt kartonowo-gipsowych i instalowanie określonych typów sprzętu. Pamiętaj, aby poinformować potencjalnego pracodawcę, jakie zadania wykonujesz i jakie posiadasz doświadczenie, nawet jeśli nie jest ono bezpośrednio związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz.

Pracodawcy zazwyczaj cenią wszechstronnych pracowników, którzy w razie potrzeby mogą podjąć się dodatkowych zadań.

Zadania budowlane mogą obejmować:

  • Kamieniarstwo
  • Stolarstwo
  • Obraz
  • Płyta gipsowo-kartonowa
  • Elektryczny
  • Instalacja wodociągowa
  • Ramy
  • Nadzór budowy
  • Kierownictwo budowy
  • Raporty z budowy
  • Beton
  • Zadaszenie
  • Prace blacharskie
  • Rozbiórka
  • Prace remontowe
  • Remont
  • Kody budowlane
  • Kody elektryczne
  • Kodeksy środowiskowe
  • Wymagania bezpieczeństwa OSHA
  • Interpretacja specyfikacji
  • Czytanie i interpretacja rysunków
  • Dozorujący
  • Zmierzenie
  • Organizuj materiały budowlane
  • Inżynieria
  • Wznoszenie
  • Niebezpieczne materiały
  • Praca HVAC
  • Instalacja
  • Ślusarstwo
  • Toczenie metalu
  • Montaż rur
  • Chłodzenie
  • Olinowanie
  • Montaż parowy
  • Pomiary
  • Przycinać
  • Sprzęt budowlany
  • Konserwacja
  • Elektronarzędzia

Umiejętności fizyczne

Jako pracownik budowlany będziesz musiał być nie tylko silny i zręczny; będziesz także musiał mądrze podchodzić do tego, jak korzystasz ze swojego ciała. Właściwa ergonomia, w tym prawidłowa postawa podnoszenia i dbałość o bezpieczeństwo, mogą zapobiec bolesnym i kosztownym wypadkom; Kontuzje kończące karierę zdarzają się nie tylko sportowcom. Złe nawyki mogą również skutkować powtarzającymi się drobnymi urazami, które młodzi, sprawni ludzie mogą lekceważyć i ignorować, ale które po latach prowadzą do niepełnosprawności. Sprawniejszy i efektywniejszy jest również prawidłowy ruch. Prace budowlane zazwyczaj obejmują:

  • Wytrzymałość fizyczna
  • Zgodność
  • Sprzęt ochrony osobistej (ŚOI)
  • Ciężkie podnoszenie
  • Zręczność
  • Obsługa ciężkiego sprzętu

Zdolności biurowe

Firmy budowlane, podobnie jak wszystkie inne firmy, aby zachować rentowność, wymagają budżetowania, planowania, prowadzenia dokumentacji i marketingu. Jeśli masz zdolności biurowe, w tym znajomość edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i oprogramowania do publikowania, mają doskonałe wyniki etykiety telefonicznej oraz dobrych umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych, możesz być ważny zaleta.

Nawet jeśli większość czasu spędzasz na miejscu, możliwość przybycia do biura w razie potrzeby jest ważna, jeśli w biurze brakuje personelu. Typowe umiejętności biurowe obejmują:

  • Urządzenia mobilne
  • Biuro Microsoftu
  • Etykieta telefoniczna
  • Komunikacja werbalna
  • Komunikacja pisemna
  • Zarządzanie informacją
  • Podstawowa matematyka
  • Listy dziurkowania
  • Planowanie
  • Obsługa klienta

Projektowanie i planowanie

Niezależnie od tego, czy projektujesz sam, czy realizujesz plan kogoś innego, musisz wiedzieć, jak czytać projekt. Musisz także zrozumieć projekt na tyle dobrze, aby wykryć problemy i błędy; choć rzadkie, plany mogą zawierać błędy. Być może będziesz musiał podjąć decyzję o tym, jakich materiałów użyć lub jak zaplanować różne fazy projektu, a dobre zrozumienie projektu projektu będzie miało kluczowe znaczenie. Umiejętności te są ważne na etapie projektowania i planowania projektu:

  • Interpretacja planów
  • Udzielanie i wykonywanie wskazówek
  • Zarządzanie projektami
  • Elastyczność
  • Doceniający
  • Identyfikacja procesu budowlanego
  • Identyfikacja kosztów materiałów
  • Zrozumienie projektu

Kodeksy i regulacje

Jako pracownik budowlany będziesz podlegać przepisom budowlanym, przepisom dotyczącym ochrony środowiska, kodeksom bezpieczeństwa i umowom pracy. Chociaż początkujący pracownicy nie będą odpowiedzialni za egzekwowanie tych przepisów, szkolenie przebiegnie sprawniej, jeśli znasz te zasady. Inspektorzy będą wdzięczni, jeśli będziesz znać wszystkie informacje potrzebne im do wizyt na miejscu.

Istnieje również możliwość, że Twój pracodawca – lub przełożony – złamie zasady. Bezpieczeństwo Twoje, Twojego klienta oraz osób mieszkających i pracujących w pobliżu Twojej lokalizacji może zależeć od tego, czy rozpoznasz problem i zareagujesz. Dlatego te umiejętności są również niezbędne:

  • Uczciwość
  • Zgodność
  • Świadomość ekologiczna
  • Przestrzeganie środków bezpieczeństwa
  • Wrażliwość problemu
  • Wnikliwość
  • Dbałość o szczegóły
  • Stosunki pracy
  • Negocjacja

Umiejętnośći zarządzania

Oczywiście nie wszyscy pracownicy budowlani potrzebują zarządzania lub przywództwo umiejętności, ale ich posiadanie z pewnością daje większe możliwości rozwoju w karierze. Zarządzanie placami budowy, opracowywanie szacunków i negocjowanie cen, przeprowadzanie kontroli jakości i docieranie do potencjalnych klientów to ważne umiejętności pracowników budowlanych. Umiejętności zarządcze zazwyczaj obejmują:

  • Przywództwo
  • Zarządzanie zespołem
  • Praca w zespole
  • Współpraca
  • Zapewnienie jakości
  • Zgodność
  • Bezpieczeństwo
  • Kierowniczy
  • Nadzór
  • Rozwiązywanie problemów

Jak wyróżnić swoje umiejętności

Dodaj odpowiednie umiejętności do swojego CV: Przejrzyj swoją historię zatrudnienia i uwzględnij wszelkie umiejętności i doświadczenie związane z określonymi stanowiskami i zawodami. Nawet jeśli aplikujesz na stanowisko, na którym nie masz bezpośredniego doświadczenia, znajomość umiejętności na pokrewnych stanowiskach może być bonusem dla pracodawcy.

Podkreśl umiejętności w swoim liście motywacyjnym: Większość prac budowlanych nie wymaga listu motywacyjnego, chyba że ubiegasz się o stanowisko kierownicze. W takim przypadku nie zapomnij wspomnieć o załodze lub dwóch, którymi udało Ci się pomyślnie zarządzać podczas realizacji projektu budowlanego.

Używaj słów związanych z umiejętnościami podczas rozmowy kwalifikacyjnej: Jeśli wiesz, jak zrobić coś związanego z opisem stanowiska, powiedz to. Jeśli posiadasz specjalistyczne szkolenie lub licencję (np. CDL), poinformuj o tym w swoim CV i rozmowie kwalifikacyjnej.

Zdefiniuj i zmierz doświadczenie marki klienta

Doświadczenie marki klienta wysunęło się na pierwszy plan w krajobrazie badań rynku, ale często jest mylone z kilkoma innymi konstrukcjami marki, z którymi wiąże się ta koncepcja. Przywiązanie do marki, podejście do marki, osobowość marki i zaang...

Czytaj więcej

Jak zorganizować biurowy system archiwizacji

Skuteczne biurowe systemy archiwizacji mają kluczowe znaczenie dla każdej firmy, która obsługuje faktury, paragony i inną dokumentację, zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Nawet w przypadku firm, które nie zajmują się dużą ilością dokume...

Analiza porównawcza operacji w łańcuchu dostaw

Benchmarking, czyli wyznaczanie celów, pozwala firmie ocenić dostępne możliwości kontrola logistyczna wielu obszarów w swoim łańcuchu dostaw. Obszary te obejmują produktywność, dokładność zapasów, dokładność wysyłki, gęstość przechowywania i czas...