Mecanic auto Marine Corps Job

Asigurarea faptului că pușcașii marini pot ajunge rapid acolo unde trebuie în timp ce sunt pe teren este, evident, o prioritate ridicată și o slujbă importantă. Mecanicul organizatoric al autovehiculelor marine, care este specialitatea ocupațională militară (MOS) 3521, se asigură că toate vehiculele utilizate în domeniu sunt inspectate, întreținute și în stare bună.

Acest rol necesită ca acești pușcași marini să fie pregătiți să repare vehicule într-o varietate de condiții, inclusiv în situații de luptă. Cu siguranță nu este o slujbă de bază de maimuță, dar se va baza pe abilitățile mecanice pe care le au mulți pușcași marini chiar înainte de a se înrola.

Acesta este doar unul dintre numeroasele locuri de muncă din Marine Corps Occupational Career Field 35 (Transport cu motor). Este considerat un MOS primar, ceea ce înseamnă că este rezervat pușcarilor pușcași care dețin grade de la soldat la sergent.

În timp ce majoritatea timpului tău va fi petrecut lucrând la motoare dacă te înscrii în acest loc de muncă, MOS 3521 este, de asemenea, responsabil pentru desfășurarea operațiunilor de convoi, controlul mișcării și stabilirea unui grup tactic de motoare într-un anumit domeniu situatii. Acești marinari supraveghează, de asemenea, operațiunile de realimentare pentru piscina cu motor.

Atribuțiile

După cum sugerează și titlul, pușcașii marini din această slujbă supraveghează reparația și întreținerea tuturor echipamentelor de transport cu motor ale Corpului. Aceasta include toate unitățile Marine Air-Ground Task Force (MAGTF). Acești pușcași marini deservesc cisterne pentru combustibil și apă, camioane de șapte tone și vehiculul multifuncțional cu roți de mare mobilitate (HMMWV) - cunoscut și sub numele de HUMVEE.

De asemenea, mecanicul marin este responsabil pentru funcționarea în siguranță a atelierului mecanic, depozitarea scule, depozitarea materialelor periculoase (combustibili, lubrifianți, baterii) și depanarea vehiculului eșecuri. Aceasta include toate sistemele unui vehicul, cum ar fi transmisia, direcția, răcirea, frânarea și sistemul electric.

Înlocuirea motoarelor și transmisiilor complete este, de asemenea, parte a sarcinii.

O mare parte din ceea ce fac acești pușcași marini se încadrează în categoria de depanare, pentru a se asigura că toate vehiculele pot rezista pedepsei pe care, fără îndoială, le vor primi pe teren.

Cerințe

Un marin care caută acest loc de muncă ar trebui să aibă un interes profund pentru motoare și sisteme mecanice. Deși nu este necesar ca pușcașii marini din acest MOS să aibă experiență de lucru pe vehicule cu motor civile, o astfel de experiență este cu siguranță un plus.

Veți avea nevoie de un scor de 95 sau mai mare la segmentul de întreținere mecanică (MM) al serviciilor armate Bateria de aptitudini profesionale (ASVAB) testează și trebuie să finalizeze Întreținerea organizațională auto Curs. Acest test este dat la Camp Lejeune din Carolina de Nord.

Ocupații civile similare

Cu pregătirea și experiența la locul de muncă pe care le veți dobândi în acest loc de muncă, veți fi bine poziționat pentru o varietate de cariere civile. Puteți lucra ca mecanic în aproape orice magazin auto sau dealer de vehicule și nu ar trebui să aveți probleme în a găsi locuri de muncă la companiile de transport.

Unii pușcași marini pot fi chiar calificați să predea la școlile de meserii odată ce turneul lor este încheiat. Deși acest lucru va necesita pregătire și licență suplimentare, disciplina și concentrarea pușcașii marini învață și perfecționează în timp ce sunt în corp îi fac foarte potriviti pentru a-i antrena pe alții.

Exemple de plan de dezvoltare individuală

Un plan individual de dezvoltare (IDP) este un instrument care ajută la facilitarea dezvoltării angajaților. Beneficiile PDI sunt: Ele reprezintă un angajament între angajat și manager cu privire la ceea ce va face angajatul pentru a crește și ce...

Obțineți sprijin pentru conducerea executivă în managementul proiectelor

Managerii de proiect au o treabă dificilă. Prin natura rolului lor, ei își asumă responsabilitatea formării unei echipe eficiente care să urmeze și să reușească cu noi inițiative. Deoarece proiectele pot cuprinde toată munca depusă într-o firmă, ...

Iată câteva sfaturi grozave despre cum puteți crea un plan de succesiune

Planificarea succesiunii este esențială pentru a asigura succesul pe termen lung al oricărei organizații. Un „plan de succesiune” înseamnă de obicei unul dintre cele trei lucruri: Un concept, idee, predicție sau speranță fără nimic documentat.„Di...