Air Force Descrierea postului: 2T0X1 Gestionarea traficului

click fraud protection

Un specialist în managementul traficului realizează și gestionează activitățile de management al traficului. Ei folosesc transportul militar și comercial pentru a muta personalul, persoanele aflate în întreținere eligibile, materialele, proprietățile, pachetele și clasifică și aranjează bunurile personale și mărfurile pentru expediere sau depozitare.

Sarcini si responsabilitati

Un specialist în managementul traficului planifică și organizează activități de management al traficului, primește și împachetează articole pentru expediere sau depozitare, pregătește estimări bugetare pentru materiale și echipamente și inspectează articolele pentru identitate, cantitate și stare.

Specialiștii certifică, de asemenea, mărfurile periculoase care urmează să fie deplasate pe suprafață și pe aer, oferă consiliere cu privire la achiziție și distribuție și se asigură că sunt necesare permise de convoi, periculoase sau supradimensionate înainte de deplasare.

În plus, un specialist în managementul traficului folosește tarifele și tarifele transportatorului pentru a determina modul și costul transportului comercial pentru mutarea personală. proprietate, aranjează expedierea și depozitarea bunurilor personale, determină și programează echipamentul de transport adecvat pentru încărcare și descărcare, întreține și emite documente de transport, întocmește re-cântăriri și rapoarte privind pierderile și daunele și operează și întreține echipamente de manipulare a materialelor, cum ar fi stivuitoare și stivuitoare de mână. camioane.

Calificări de specialitate

Este obligatoriu să cunoașteți reglementările, instrucțiunile și directivele federale și militare de transport; drepturi de proprietate personală și de pasageri; procedurile de evaluare a asigurării calității, reglementările vamale ale Statelor Unite și străine și procedurile de depozitare.

De asemenea, este necesar să cunoașteți calculele privind tarifele militare pentru pasageri, marfă și proprietate personală; metode de ambalare, specificații și comenzi; cerințe de încărcătură periculoasă; principiile de blocare, întărire și legare; și capabilitățile și procedurile transportatorului pentru deplasarea pasagerilor, a mărfurilor și a proprietăților personale în sistemele militare și comerciale aeriene, feroviare, camioane și apă.

Educatie si antrenament

Pentru intrarea în această specialitate, este de dorit absolvirea liceului cu un curs de bază de informatică și un curs de dactilografiere. În plus, trebuie să parcurgeți un curs de bază de management al traficului pentru a obține Air Force Speciality Code (AFSC) 2T031 sau un curs avansat pentru a obține AFSC 2T071.

Următoarea experiență este obligatorie pentru AFSC indicat:

2T051. Deținerea AFSC 2T031 precum și experiență în selectarea rutelor pasagerilor, consiliere privind călătoriile pasagerilor și obținerea rezervărilor de călătorie; mentinerea inregistrarilor si rapoartelor; sau selectarea modului și a transportatorului pentru deplasarea mărfurilor.
2T071. Deținerea AFSC 2T051, precum și experiență în funcții de supraveghere, cum ar fi conservarea, ambalarea, ambalarea și controlul calității proprietăților personale sau guvernamentale sau aranjarea transportului pentru DoD personal.
2T091. Deținerea AFSC 2T071, precum și experiență în gestionarea bunurilor personale, a mărfurilor și a pasagerilor, inclusiv clasificarea și rutarea mărfurilor și selecția transportatorului.

Pentru AFSC-urile 2T011/31/51, trebuie să fie, de asemenea, calificat pentru a opera vehicule guvernamentale conform AFI 24-301.

Pentru ce folosește un proprietar plata chiriei

În fiecare lună, un chiriaș plătește o chirie proprietarului său. În timp ce consensul general este că proprietarul pune în buzunar banii în fiecare lună, un proprietar are mult mai multe cheltuieli decât își dau seama majoritatea oamenilor. Exis...

Citeste mai mult

Pregătirea pentru ordinele generale de armată și la Boot Camp

Există multe lucruri pe care ar trebui să le studiezi și să le faci înainte de a participa Antrenamentul de bază al armatei, iar principalul dintre ele este pur și simplu să se pună în formă. Dar antrenamentul de bază este mult mai mult decât do...

Cum să creezi activități de team building câștigătoare

Evenimentele de team-building sunt adesea abordate de lideri ca fiind ceva necesar pentru angajați, secții de lucru și companii. Cu toate acestea, angajații au de obicei viziunea opusă față de activitățile viitoare de team-building. Scopul tău e...