Descrierea postului de investigator NCAA: salariu și altele

Anchetatorii NCAA sunt membri ai personalului de aplicare al Asociației Naționale de Atletism Colegial care determina dacă universități, studenți-sportivi, antrenori sau agenți au participat la interzise comportament. De asemenea, lucrează pentru a se asigura că universitățile inițiază și mențin standarde academice înalte.

Anchetatorii NCAA analizează aproape toate aspectele sportului universitar, inclusiv acuzațiile de jocuri de noroc, luarea de bani și cadouri de la agenți, comportamentul neadecvat academic și plata pentru a juca. Aceștia pot iniția investigații pe baza acuzațiilor de fapte greșite sau pot acționa la cererea unui antrenor sau a altui angajat al universității care raportează o potențială încălcare.

Potrivit NCAA, personalul de aplicare se ocupă în general de aproximativ 25 de investigații majore și analizează până la 4.000 de încălcări mai mici în fiecare an.

Îndatoririle și responsabilitățile investigatorului NCAA

Un investigator NCAA este adesea obligat să îndeplinească următoarele sarcini:

  • Analizați datele și rapoartele.
  • Efectuați investigații administrative.
  • Efectuați interviuri în serviciul acestor investigații.
  • Scrie rapoarte.
  • Lucrați îndeaproape cu sportivii, antrenorii, administratorii colegiului, personalul de conformitate și avocații.
  • Păstrați confidențialitatea.

Universitățile, antrenorii și studenții despre care se constată că au comis infracțiuni se confruntă cu o serie de acțiuni disciplinare, până la și inclusiv pierderea eligibilității unui jucător sau a unui întreg program atletic. Anchetatorii trebuie să fie amănunți și conștienți de potențialele consecințe ale anchetelor lor. Din acest motiv, investigațiile NCAA pot dura săptămâni, luni sau, eventual, ani înainte de a fi văzute până la o concluzie.

Anchetatorii NCAA nu au competențe de poliție, deoarece investigațiile lor sunt chestiuni civile și administrative și, prin urmare, sunt conduse independent de orice anchetă penală. Dacă se descoperă abateri penale, o agenție corespunzătoare de aplicare a legii va efectua o anchetă separată.

Salariul investigatorului NCAA

Nici Biroul de Statistică a Muncii din SUA și nici NCAA nu furnizează date salariale pentru acest loc de muncă.

Nicio pregătire anterioară sau licență nu este obligatorie pentru anchetatorii NCAA, cu toate acestea, mulți anchetatori sunt foști sportivi și antrenori.

  • Experiență și cunoștințe utile: Deși munca de investigație anterioară nu a fost un criteriu de aplicare necesar în trecut, este utilă. Este de dorit un fundal sau cunoștințe de lucru solide în domeniul atletismului universitar.
  • Educaţie: Personalul de executare este format și din multe persoane care au primit educație avansată, în special diplome în drept. Cu toate acestea, o diplomă de facultate nu este o cerință.

Abilități și competențe de investigator NCAA

Calitățile și abilitățile care sunt importante în acest loc de muncă includ:

  • Minte curios: Anchetatorii NCAA ar trebui să aibă interes să caute răspunsuri la întrebări.
  • Abilitățile oamenilor: Trebuie să fie capabili să-i convingă pe oameni de partea lor pentru a obține informațiile pe care doresc să le obțină.
  • Abilitatea de a analiza: Ei trebuie să fie capabili să tragă concluzii din informațiile culese din mai multe surse.
  • Abilități de comunicare scrisă: anchetatorii trebuie să producă rapoarte bine scrise și cuprinzătoare, care să exprime clar constatările lor.
  • Dragoste pentru sport: Interesul pentru sporturile universitare și dorința de a îmbunătăți și menține integritatea atletismului universitar sunt importante.

Nici BLS, nici NCAA nu fac predicții cu privire la creșterea numărului de persoane cu această funcție.

Anchetatorii NCAA sunt adesea pe teren intervievând oameni, dar își petrec o parte din timp la birou.

Anchetatorii NCAA lucrează în funcție de nevoile cazurilor pe care le gestionează.

Cum să obțineți postul

FĂRĂ APLICAȚII NESOLICITE

Deoarece mulți oameni sunt interesați să lucreze pentru NCAA, organizația nu acceptă de obicei cereri nesolicitate.

MUNCĂ LOCAL

Un bun punct de plecare pe calea către acest loc de muncă este angajarea într-un colegiu local sau departamentul intern de conformitate al unei universități, unde puteți câștiga experiență în aplicarea regulilor NCAA.

REȚELE

Construirea rețelei tale profesionale și stabilirea de contacte în lumea sportului universitar este, de asemenea, crucială.

REPEȚAȚI ÎNTREBĂRILE DE INTERVIU PUNEȚI OBLIGENT

Mulți recrutori de resurse umane și manageri de angajare tind să pună aceleași tipuri de întrebări în timpul interviurilor. Fii pregătit să le răspunzi.

Persoanele interesate să devină anchetatori NCAA ar putea lua în considerare și următoarele locuri de muncă. Cifrele furnizate sunt salariile medii anuale:

  • Cercetaș sportiv: $33,780
  • Arbitru sau arbitru: $27,020
  • Atlet: $50,650

Sursă: Biroul de Statistică a Muncii, 2018.

Modificări fiscale pentru întreprinderile mici – Actualizat pentru 2019

În fiecare an, legile fiscale se schimbă și anumite reglementări IRS care afectează afacerile se schimbă, de asemenea. Acest articol descrie cele mai recente modificări pe care trebuie să le cunoașteți pentru a face planificarea fiscală a afaceri...

Citeste mai mult

AWOL și Dezertarea în Garda Națională și Rezerve

Orice membru al armatei în serviciu activ care nu se raportează când și unde este așteptat este considerat absent fără concediu (AWOL). Chiar dacă ați întârziat doar câteva minute la un exercițiu, puteți fi considerat AWOL și supus penalizării. R...

Citeste mai mult

Cerințe de vedere pentru un pilot/navigator militar

Standardele de vedere în cadrul armatei sunt stricte, cu toate acestea, în ultimul deceniu, includerea chirurgiei oculare cu laser a deschis rândurile pentru mii de candidați calificați. Cu toate acestea, standardul nu este același în fiecare din...